4. října 2012 13:37 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

EPH bojuje o plynovody bez Belgičanů

Plynovod (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Plynovod (ilustrační foto) | foto: Eva KomárkováLidové noviny

PRAHA Český Energetický a průmyslový holding už v boji o provozovatele českých plynovodů Net4Gas nehodlá předložit společnou nabídku se svými partnery - belgickou společností Fluxys a mezinárodním fondem privátního kapitálu Global Infrastructure Partners.

Podle informací agentury Dow Jones firma Fluxys už ze soutěže odstoupila, fond GIP a EPH pokračují nezávisle, píše E15.

ČTĚTE TAKÉ:

Dalšími uchazeči o Net4Gas jsou podle Dow Jones skupina KKCG podnikatele Karla Komárka nebo německá pojišťovna Allianz, která uzavřela spojenectví se společností Borealis Infrastructure Management - investorem s kanadskými majiteli. Zda v soutěži pokračuje ještě některý z australských investorů, prý není jisté.

Německá energetická společnost RWE, která dva a půl tisíce kilometrů plynovodů, jimiž se přes území Česka přepravuje plyn, prodává, se k průběhu výběrového řízení a přípravě největší chystané transakce na českém trhu nijak nevyjadřuje, stejně tak jednotliví uchazeči. Očekává se, že o vítězi by mohlo být rozhodnuto na začátku příštího roku.

Prodejní cena společnosti se odhaduje mezi 1,4 a dvěma miliardami eur. Prodej firmy je součástí plánu RWE prodat do konce roku 2013 majetek za celkem sedm miliard eur.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz