Úterý 26. května 2020svátek má Filip 7 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

EU prověří pomoc automobilkám

Francouzský prezident Nicolas Sarkozy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Francouzský prezident Nicolas Sarkozy | foto: AFP

BRUSEL Evropská komise chce prověřit plán francouzské vlády, která slíbila podporu francouzským automobilkám ve výši 6,5 miliardy eur (přes 180 miliard Kč). Komise o tom dnes informovala na tiskové konferenci v Bruselu. Francouzská státní podpora by v sobě totiž mohla zahrnovat prvky protekcionismu, které ohrožují hospodářskou soutěž.

Evropská komise chce prověřit plán francouzské vlády, která slíbila podporu francouzským automobilkám v celkové výši 6,5 miliardy eur (přes 180 miliard Kč). Komise o tom dnes informovala na tiskové konferenci v Bruselu. Francouzská státní podpora by v sobě mohla zahrnovat prvky protekcionismu, které ohrožují hospodářskou soutěž.

Podporu automobilkám Renault, Renault Trucks a PSA Peugeot Citroën oznámil v pondělí francouzský prezident Nicolas Sarkozy. Jde o půjčku rozvrženou do pěti let s nižšími úroky, než by požadovaly banky. Stát pomoc podmiňuje příslibem, že ve zmíněném období koncerny nebudou zavírat továrny a vyvinou veškeré úsilí, aby nepropouštěly zaměstnance.

Nezávisle na dnešním vyjádření Evropské komise se proti plánu francouzské vlády ohradil i slovenský závod francouzské automobilky PSA Peugeot Citroën.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

BIO příkrmy zdarma? Zapojte se do našeho velkého testu s Nestlé
BIO příkrmy zdarma? Zapojte se do našeho velkého testu s Nestlé

Rozdáváme 50 kusů vanilkové a 50 kusů banánové kaše, spolu se 100 ovocných kapsiček v šesti příchutích. Vyberte si, kterou kaši a kapsičku byste chtěli dostat (od každé kapsičky máme omezený počet kusů, takže vám může přijít i jiná příchuť). K oběma produktům pak musíte do 14 dnů od jejich obdržení napsat recenzi na stránky eMimino.cz. Na podrobnostech se s vámi domluvíme v soukromé zprávě.