23. června 2015 11:42 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Eurokomisař: Konec roamingu v EU? Lidé se možná dočkají v roce 2017

Používání telefonu v cizině už nebude zatěžovat peněženky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Používání telefonu v cizině už nebude zatěžovat peněženky. | foto: Shutterstock

BONN/BRUSEL Poplatky za používání mobilních telefonů v zahraničí by měly v Evropské unii skončit v roce 2017. Uvedl to podle německého listu Rheinische Post eurokomisař pro digitální ekonomiku a společnost Günther Oettinger.

Evropská komise začala již v roce 2007 omezovat maximální výši roamingových poplatků. „Od druhého čtvrtletí 2017 roamingové poplatky v EU pravděpodobně zmizí,“ řekl Oettinger. „Evropská komise, vlády 28 členských zemí a Evropský parlament se na tom pravděpodobně již velmi brzy dohodnou,“ dodal.

Členské země EU podle agentury Reuters posunuly termín zrušení roamingových poplatků z původně plánovaného konce roku 2015 na konec roku 2018. 

Nyní se snaží dohodnou na kompromisu s evropskými zákonodárci, kteří požadují zrušení roamingových poplatků do konce příštího roku.

Telekomunikační sektor plány na zrušení roamingových poplatků ostře kritizuje kvůli obavám z poklesu příjmů. Někteří odborníci varují, že mobilní operátoři by zrušení roamingových poplatků mohli kompenzovat všeobecným zdražováním svých služeb.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!