26. září 2012 12:10 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

EK: Česko může uvolnit prohibici, ale ještě to probereme

Vývěska z Billy Plzeňská ulici v Berouně | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vývěska z Billy Plzeňská ulici v Berouně | foto: Vladěna Ptáčková, Lidovky.cz

BRUSEL Evropská komise ví o plánech české vlády, která by dnes či ve čtvrtek mohla rozhodnout o zmírnění prohibice zavedené v reakci na smrtící otravy z pančovaného alkoholu.

Praha má z čistě právního hlediska podle EK právo takové rozhodnutí učinit. Mluvčí komise Frédéric Vincent ale rovněž sdělil, že se EK s českými úřady dohodla, že jakékoli nové opatření přijímané českou vládou by mělo být nejprve Evropskou komisí posouzeno.

ČTĚTE TAKÉ:

"Mohu potvrdit, že komise ví o českých plánech," řekl Vincent. Informace poskytl ministr zemědělství Petr Bendl při pondělním setkání s eurokomisařem pro zdraví a ochranu spotřebitelů Johnem Dallim a další přišly během úterního večera. "Ale tak, jak jsme si vysvětlili v pátek (na expertním jednání na EK), komise bude muset ověřit, co česká vláda plánuje udělat," dodal.

"Nejprve musíme posoudit, co nám bude z ČR zasláno," poznamenal mluvčí. "Musíme vidět, jestli to bude proveditelné, jestli to bude udržitelné ve střednědobém horizontu," uvedl Vincent.

Lidovky.cz, ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?