Diskuse k článku: Evropské akcie prudce klesly. Trhy panikaří kvůli Španělsku

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 2
  • Poslední: 31.5.2012 7:02
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
P. Fiala 30.5.2012 20:25

Spekulanti a běžní obchodníci s akciemi

Akcie primárně vydává = prodává akciová společnost, aby získala finanční KAPITÁL v USD, Euro, či Kč a to pro zvýšení výroby zboží či služeb, neb má předběžné smlouvy na odbyt. Kdo si primárně koupí akcii, očekává rozdělení zisku ze zvýšeného prodeje a to je vždy vyšší nežli běžné úrokové % v bance.

Určitá "zrůdnost-či mazanost" v právních řádech států spočívá v tom, že je možno tyto akcie prodávat na burze dále a to hlavně se spekulativním záměrem na budoucí pokles či zvýšení ceny na burze, či dokonce se záměrem k likvidaci konkurence.

Poznámka: panikařit může pouze člověk (majitel akcie, makléř, kupec jenž již zadal pokyn ke koupi (éjhle něco je jinak než jsme si přáli) též někteří redaktoři ČT rádi panikaří, chtějí být zajímaví - spekulují též o své budoucí kariéře v ČT či jiných médiích.

L. Gryc 31.5.2012 7:02

Ceny zlata

Zase jednou článek, který řekl o zlatu A a ostatní písmena v abecedě vynechal. Ano, cena o 7% poklesla, ale jenom v dolarovém vyjádření. Kurz koruny k dolaru poklesl za tu dobu skoro o 10%, takže v korunovém vyjádření se cena zlata prakticky nezměnila. Zlato je investice na DLOUHOU dobu, jak já říkám, na zajištění důchodu ve stáří. Jediné nebezpečí pro zlato představuje čínský trh, ne hrátky s dolarem. Amíci mají ještě větší dluhy než celá EU dohromady a nikdy je nebudou moci zaplatit, stejně jako státy EU. Skončí to hyperinflací, ta jedině dokáže odmazat dluhy státům, to že přitom ožebračí obyvatelstvo, už nikoho zajímat nebude. Lidí je jak sr.ček, ti můžou klidně pochcípat.

Najdete na Lidovky.cz