17. listopadu 2010 13:21, aktualizováno  14:04 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Exministr Kohout zasedne v dozorčí radě společnosti ČEZ

Jan Kohout | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Kohout | foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

PRAHA Byvalý ministr zahraničí Jan Kohout bude jmenován do dozorčí rady energetické společnosti ČEZ za ČSSD. Jeho nominaci potvrdili podle serveru Týden.cz dva na sobě nezávislé zdroje.

"Mohu potvrdit, že nabídku statutárního místopředsedy ČSSD Bohuslava Sobotky na místo v dozorčí radě ČEZ jsem přijal," uvedl v textové zprávě ohledně nominace do dozorčí rady ČEZ Kohout. Podle zdrojů serveru Týden.cz jednal v úterý o nominaci Kohout s úřadujícím předsedou ČSSD Bohuslavem Sobotkou.

Jan Kohout byl ministrem zahraničí v úřednické vládě premiéra Jana Fischera. Předtím pracoval jako náměstek na ministerstvu zahraničních věcí pod Karlem Schwarzenbergem.

ČEZ naplánoval valnou hromadu na 22. listopadu, v ten den budou zvoleni členové dozorčí rady. Za členy budou podle serveru potvrzeni bývalý ministr průmyslu a obchodu Martin Říman a bývalý ministr financí Eduard Janota. Ty navrhla ODS a TOP 09. Dalším kandidátem do dozorčí rady za TOP 09 má být Zdeněk Hrubý, který je v dozorčí radě ČEZ od roku 2007.

mkMichaela Těšínská

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.