23. srpna 2011 14:03 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Expanze českých bank. Přibydou desítky poboček

Česká spořitelna | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká spořitelna | foto: Lidové noviny

PRAHA Tuzemské banky plánují další růst své pobočkové sítě, do konce roku chtějí vybudovat desítky nových poboček. Banky přitom plánují pobočky otevírat ve velkých i malých městech.

Vyplývá to ze zjištění ČTK mezi tuzemskými bankami. Například Raiffeisenbank plánuje ještě letos a příští rok otevřít zhruba 40 nových poboček a poradenských center, GE Money Bank chce ještě letos zprovoznit 12 poboček, UniCredit Bank pak zhruba 20 nových poboček včetně franšízových.

ČTĚTE TAKÉ:


Největší tuzemská banka podle počtu klientů, Česká spořitelna, chce letos ještě otevřít šest nových poboček. Dalších sedm plánuje přemístit do atraktivnějších prostor a zhruba 50 jich modernizovat, uvedla Klára Pačesová z tiskového oddělení banky. V současnosti má Česká spořitelna 653 poboček.

Celkem 396 poboček má nyní k dispozici Komerční banka. Síť svých poboček chce přitom podle mluvčí Moniky Klucové rozšiřovat zhruba o jedno procento ročně.

"Změny v pobočkové síti v blízké budoucnosti budou vycházet ze snahy o lepší dostupnost pro zákazníky, budou představovat zejména přemístění do frekventovanějších a lepších lokalit a odrážet demografický a hospodářský vývoj," uvedla.

Československá obchodní banka pak nyní podle ředitele pobočkové sítě Martina Jarolíma provádí audit rozmístění svých poboček. "Rozšiřování pobočkové sítě je naší každoroční snahou," uvedl bez konkrétních údajů. V současnosti má ČSOB 251 poboček po celé České republice. Naposledy otevřela pobočku v pondělí v Olbrachtově ulici v Praze.

I pobočky franšízového typu či mobilní bankéři
UniCredit Bank, která loni na podzim ohlásila expanzi své pobočkové sítě mimo jiné i za pomoci poboček franšízového typu, má nyní 97 obchodních míst.

"Do konce roku přitom chceme dosáhnout přibližně 120 poboček. V expanzi se zaměřujeme na menší a středně velká města, v posledních týdnech jsme proto otevřeli své pobočky například ve Vyškově, Kutné Hoře a Přerově," uvedl mluvčí banky Tomáš Pavlík.

Raiffeisenbank momentálně obsluhuje klienty na 115 pobočkách a řadě dalších poradenských a hypotečních center. "V letošním a příštím roce chceme otevřít asi 40 nových poboček a poradenských center. I nadále se budeme zaměřovat na Prahu a velká města nad 50.000 obyvatel," uvedl mluvčí banky Tomáš Kofroň.

GE Money Bank, která má nyní 245 poboček, chce vedle nich otevírat i takzvané kontaktní kanceláře v menších městech.

Mobilní bankéř je podle mluvčího Pavla Zúbka v kontaktní kanceláři přítomný pouze ve vymezených dnech a hodinách tak, aby zákazníci měli možnost vyřídit si všechny své požadavky na bezhotovostní operace a většinu ostatních bankovních služeb. Samotných poboček chce do konce letošního roku otevřít 12.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!