Diskuse k článku: Experti WANO: Temelín je kvalitní elektrárna

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 1
  • Poslední: 2.12.2011 15:30
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
P. Fiala 2.12.2011 15:30

SEK - Státní Energetická Koncepce, nekvalitní práce

I ta SEK z února 2010 má, dle mne, nekvalitní základ. Proč vychází z hodnocení reálných dat jen z období 2005-2010? A přitom přijme predikci do r. 2060. Jaká byla energitická situace před 50 či před sto roky, jaké byly potřeby průmaslu a domácností a PROČ byly takové jaké byly?

Pokud nebude v SEK zahrnuto předchozí údobí minimálně 50 roků zpět, s odkazy na vědeckotechnologický vývoj v zemědělství, výrobě, službách a domácnostech, bude stále koncepce velmi nekvalitní.

Nehledě na zjevnou "aroganci vládní a zákonné moci" na potřeby lidí, konečných spotřebitelů energií, kteří je volí (ČSSD-ODS). Volí bohužel "politické" zástupce, přikloněné k magnátům energetických firem či palivových komplexů.

Bez úvah o změnách o potřebách energií a změnách energetických systémů a úsporných opatření v průběhu nejlépe 40 roků zpět a s vazbami na využití objevů věd a technologických postupů, je i tato SEK z února 2010 velmi nevěrohodná. Navíc je používána coby argument k dostavbě jaderné elektrárny Temelín za asi 500 miliard Kč vč.úroků, tedy celostátní investice, při současním dluhu 1500 miliard Kč.

Média ignorují oponenty SEK z r. 2004 i té z února 2010. Proč média neinformují, dle svého novinářského Kodexu, objektivně? Odpovězme si sami a příště volme své politické zástupce odpovědněji, jinak budou zadluženy i děti našich dětí.

Najdete na Lidovky.cz