30. března 2011 17:18 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Exšéfka České pošty Hrdá bude řídit tu slovenskou

Marcela Hrdá. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Marcela Hrdá. | foto: ČTK/Česká pošta

PRAHA Marcela Hrdá, kterou ministr vnitra Radek John v únoru odvolal z funkce šéfky České pošty, získala stejnou pozici v poště slovenské.

Informuje o tom týdeník Ekonom, kterému to potvrdila sama Hrdá.

"Dostala jsem nabídku, kterou jsem v těchto dnech akceptovala," uvedla pro týdeník Hrdá. Práce v Bratislavě ji prý láká už proto, že bude vést srovnatelnou firmu ve srovnatelných podmínkách.

"Zásadním momentem je ovšem jednoznačný zájem vlastníka nalézt a prosadit pro Slovenskou poštu dlouhodobou perspektivu. Měla jsem na toto téma řadu schůzek s reprezentanty Slovenské republiky a velice rychle jsme dokázali nalézt společnou řeč," řekla ke svému přestupu Marcela Hrdá.

Jak upozornil Ekonom, Slovenská pošta je - narozdíl od České pošty - již akciovou společností. Stát ji ovládá prostřednictvím Ministerstva dopravy, výstavby a regionálního rozvoje.

Nedobrovolný odchod
Kvůli dobrovolnému odchod z čela České pošty tlačil ministr vnitra Radek John na Hrdou už delší dobu. John jí vyčítal nekoncepčnost, rušení poboček a podcenění přípravy na transformaci ze státního podniku na akciovou společnost.

Nového generálního ředitele má vybrat výběrová komise. Společně s Hrdou skončila i řada vrchních ředitelů jednotlivých úseků, které šéfka České pošty do funkcí jmenovala. Nová politická garnitura místa ve vedení státního podniku plánuje obsadit svými lidmi.

Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
PRŮMYSLOVÝ INŽENÝR

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 50 000 - 70 000 Kč