27. února 2019 10:40 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Extrémně levné oblečení konečně v Česku. Řetězec Primark bude na Václavském náměstí

Květinový dům (vizualizace). Novostavba roste na rohu Václavského náměstí a... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Květinový dům (vizualizace). Novostavba roste na rohu Václavského náměstí a... | foto: Reprofoto

PRAHA Velká zpráva pro všechny fanoušky nakupování. Irský obchodní řetězec Primark chystá otevření své první pobočky v České republice. Obchod má být v novostavbě, která vyrůstá na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice.

„Primark je jeden z nejvýznamnějších globálních prodejců oblečení. Středoevropský trh je pro značku důležitý,“ řekl HN Jan Kotrbáček, zástupce poradenské firmy Cushman & Wakefield, která pomáhala Primarku s výběrem vhodné lokality na českém území.

Pobočka řetězce Primark v Londýně na Oxford street.

Pobočka řetězce Primark v Londýně na Oxford street.

Oznámení o úmyslu vstoupit na český trh prý předcházelo několik let intenzivních vyjednávání, nyní je však prý podepsána nájemní smlouva pro první obchod. Prodejny tradičně bývají velmi rozlehlé, i ta v Praze by měla podle Kotrbáčka mít rozlohu několik tisíc metrů čtverečních.

Obchod by měl být podle informací serveru iHned.cz v Květinovém domě, což je novostavba, která má být příští rok v květnu otevřena na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice.

Konec nákupním výletům za hranice

Obchod je v Česku ve velké oblibě hlavně díky širokému sortimentu a cenové dostupnosti. Nakupování v jeho zahraničních pobočkách bývá často spojeno s návštěvami měst jako jsou Vídeň, Drážďany, Berlín, Londýn nebo Paříž. Některé tuzemské společnosti dokonce organizují zájezdy vyloženě s cílem nakoupit v Primarku.

Prvním kontaktem s Českou republikou bylo pro irskou společnost otevření distribučního centra v Boru u Tachova v roce 2016, odkud se obsluhují německé pobočky. Celkem Primark provozuje 363 prodejen po celém světě. Začala v Británii a postupně přes západní Evropu proniká na východ. Postupně chce testovat země, kde se neplatí eurem. Firmě se finančně daří, za loňský rok utržila téměř 7,5 miliardy liber (zhruba 224 miliard korun).

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!