3. července 2014 10:16 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Facebook koupí firmu LiveRail. Chce zvýšit své příjmy z videoreklamy

Facebook a jeho zakladatel Mark Zuckerberg | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Facebook a jeho zakladatel Mark Zuckerberg | foto: ČTK

SAN FRANCISCO Americká internetová společnost Facebook kupuje firmu LiveRail působící v oblasti videoreklamy. Podle agentury Reuters jde o další krok podniku ve snaze podpořit příjmy z této části reklamního trhu. Údaje o finančních podmínkách akvizice Facebook nezveřejnil.

Facebook již koncem loňského roku oznámil, že se rozhodl začít testovat umísťování reklamních videospotů na stránky svých uživatelů. Firma se však v tomto směru snaží postupovat velmi opatrně, aby nerozhořčila uživatele, které by videoreklama mohla obtěžovat, píše Reuters.

Facebook je největší komunitní sítí na internetu. Po celém světě ji používá více než miliarda lidí. O posilování příjmů z videoreklamy usilují také další internetové společnosti, například Google.

"Z hlediska příjmů je videoreklama velmi důležitá," upozornil již dříve analytik Colin Sebastian ze společnosti Robert Baird & Co. "Je mnohem dražší než tradiční obrazová či textová reklama. A otevírá Facebooku dveře k širší skupině inzerentů," dodal.

Společnost LiveRail vznikla v roce 2007 a má kanceláře v několika zemích.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz