25. září 2014 18:17 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Facebook může převzít operátora WhatsApp. Bez ústupků

Facebook kupuje službu Whatsapp za 16 miliard dolarů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Facebook kupuje službu Whatsapp za 16 miliard dolarů. | foto: Reuters

BRUSEL Evropská komise dovolí, aby americká internetová společnost Facebook převzala za 19 miliard dolarů (zhruba 410 miliard korun) aplikaci pro bezplatné zasílání textových zpráv přes chytré mobilní telefony WhatsApp.

Agentuře Reuters to řekly zdroje obeznámené se situací. Dodaly, že komise nebude výměnou za schválení transakce požadovat od Facebooku žádné ústupky.

Facebook oznámil dohodu o převzetí aplikace WhatsApp letos v únoru. Komise si přitom jako konečný termín pro své rozhodnutí o osudu transakce, která je největší akvizicí v desetileté historii Facebooku, stanovila 3. říjen. Firma podle zdrojů komisi přesvědčila, že transakce nebude mít žádné negativní dopady na hospodářskou soutěž.

K tématu

Mluvčí komise Antoine Colombani se ke zprávě odmítl vyjádřit. Americké regulační úřady transakci schválily již v dubnu. Plánovaná akvizice se však stala terčem kritiky ze strany telekomunikačních operátorů, pro které představuje potenciální hrozbu.

  • WhatsApp umožňuje lidem posílat textové zprávy mezi mobilními telefony nejrůznějších značek prostřednictvím internetového připojení.
  • Díky tomu je možné vyhnout se poplatkům, jež si účtují mobilní operátoři.
Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!