14. dubna 2019 14:20 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Facebook postihl globální výpadek, problémy hlásily i Instagram či WhatsApp

Facebook | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Facebook | foto: Reuters

Praha V neděli se uživatelé sociální sítě Facebook potýkali s velkým výpadkem, který byl hlášen po celém světě. Služby spadající pod tuto sociální síť, jako jsou Instagram nebo WhatsApp, rovněž nefungovaly, a to především ve střední Evropě a USA. Služba se odblokovala kolem nedělní třetí hodiny.

Do 14:30 SELČ nahlásilo problém bezmála 13 000 uživatelů facebooku, přes 7000 uživatelů instagramu a více než 3000 uživatelů komunikační aplikace WhatsApp.

Problémy se objevily u zasíláním zpráv, výměnou příspěvků a dokonce i s přihlášením. Lidé po celém světe pak přispívali na Twitter, což je nejvhodnější alternativa na postování příspěvků.

14.dubna 2019 v 14:15, příspěvek archivován: 14.dubna 2019 v 14:39

Facebook, Instagram and WhatsApp all experiencing outages https://t.co/FfWAEQeFmx

Nezávisle na sobě přišlo několik zpráv z celého světa. Podle maďarských uživatelů byly problémy i s podsítí Instagram a službou WhatsApp. 

Co za pádem stojí, zatím není jasné. Uživatelé si připomínají doposud největší březnový výpadek způsobený chybnou manuální konfigurací serveru.

Lidovky.cz, ČTK

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz