8. října 2018 20:45 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Facebook uvádí na trh první přístroj pro zjednodušení videohovorů, možná ale narazí na nedůvěru lidí

Nový produkt společnosti Facebook má usnadnit videohovory. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nový produkt společnosti Facebook má usnadnit videohovory. | foto: Twiterový účet Geoffrey A. Fowler (@geoffreyfowler)

San Francisco Společnost Facebook uvádí na trh první elektronické zařízení pod vlastní značkou. Jde o přístroj, který je vybaven obrazovkou a kamerou a který má zjednodušit videohovory. Podle analytiků však není jisté, zda lidé budou ochotni otevřít své domovy kameře propojené s internetem, kterou prodává firma s pochybnými záznamy o ochraně soukromí uživatelů, napsala agentura AP.

Nový přístroj se jmenuje Portal. Facebook uvádí, že jeho zařízení umožní komunikovat více než dvěma miliardám jeho uživatelům mezi sebou, aniž by se museli zabývat tím, kde se právě nacházejí a používat řadu ovládacích prvků. Přístroj je vybaven kamerou, která využívá umělou inteligenci k automatickému zabírání a zaostřování lidí, kteří se během hovoru pohybují. Právě kamera s umělou inteligencí ale v domácnostech může vyvolat další otázky ohledně ochrany soukromí.

08.října 2018 v 15:01, příspěvek archivován: 08.října 2018 v 20:55

NEW: Facebook just unveiled the Portal, a home video chat camera for the people who still trust Facebook. I gave it a try @washingtonpost: https://t.co/nHoDMOlsSc https://t.co/gDRZIu26jE

Facebook uvedl, že nebude ukládat video z Portalu ve svých datových centrech. Přístroj umožní uživatelům vypnout kameru a mikrofon jedním poklepem a zamknout je číselným kódem. Přístroj má i krytku kamery, která má zabránit nahrávání.

Facebook nabídne nový přístroj ve dvou velikostech - menší s obrazovkou o úhlopříčce deset palců (25,4 cm) bude stát 199 dolarů (4500 Kč), větší s úhlopříčkou obrazovky 15,6 palce (39,6 cm) pak bude za 349 dolarů (7800 Kč). Oba modely budou mít reproduktor s připojením k internetu. Přístroj umožní také propojit hovory prostřednictvím aplikace Facebook Messenger, což znamená, že přes Portal se bude možné spojit i s lidmi, kteří ho nebudou používat.

08.října 2018 v 15:01, příspěvek archivován: 08.října 2018 v 20:49

VIDEO: Facebook's new Portal will put a video camera in your home https://t.co/xcwfgp4teZ

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

Facebook's new Portal will put a video camera in your home https://t.co/xcwfgp4teZ

Facebook letos v oblasti ochrany soukromí prožívá obtížný rok. Na jaře se stal terčem kritiky po zprávě, že analytická společnost Cambridge Analytica neoprávněně získala informace o desítkách milionů uživatelů jeho sítě a využila je mimo jiné při vývoji softwarových nástrojů pro podporu volební kampaně Donalda Trumpa. Koncem září pak Facebook oznámil, že odhalil bezpečnostní chybu, která umožnila hackerům přístup ke zhruba 50 milionům účtů na stejnojmenné sociální síti.

ČTK

Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci
Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci

Výchova dětí je těžká disciplína a neexistuje univerzální návod. Jak potrestat dítě, které neposlouchá? Fyzické tresty, zákazy nebo stačí jen domluva? Odborníci v tom mají jasno.