5. října 2009 10:52 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Farmaceutický průmysl v Brně zůstane, část Plivy-Lachemy koupili Němci

Farmaceutický průmysl v Brně zůstane. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Farmaceutický průmysl v Brně zůstane. | foto: AFP

BRNO Diagnostickou část brněnské Plivy-Lachemy koupila od izraelské skupiny Teva Pharmaceutical německá firma ERBA Diagnostics Mannheim. Zachová všech 125 pracovních míst, plánuje i další rozvoj.Pro zbýlou část Plivy-Lachemy, která se zabývá výrobou léků, se kupce najít nepodařilo. Na konci roku ukončí provoz. O práci přijde na 400 lidí.

Do brněnské firmy chtějí Němci hned investovat přes 20 milionů korun, sdělil dnes ČTK jednatel společnosti Jaroslav Řehůřek. 

Kupní cenu investor odmítl zveřejnit.Teva koupila Plivu-Lachemu jako součást americké skupiny Barr Pharmaceuticals na sklonku minulého roku. Ponechat si ji ale nechtěla a usilovně pro ni hledala kupce.

"V akvizici vidíme velkou příležitost prosadit své produkty prostřednictvím silné distribuční sítě ERBA Group na trzích západní Evropy i na dynamicky se rozvíjejících trzích Asie a Jižní Ameriky. Našim stávajícím zákazníkům v zemích střední a východní Evropy se rozšíří nabídka o produkty ERBA Group v oblasti klinické biochemie, imunoturbidimetrie a imunologie," dodal Řehůřek.

Nový majitel plánuje v nejbližších měsících investovat do posílení výrobní kapacity a vývoje nových produktů. Společnost Pliva-Lachema Diagnostics podniká v oblasti zdravotnických diagnostických prostředků a laboratorní medicíny. Své výrobky dodává do více než 60 zemích světa.

ČTK