24. ledna 2014 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

FedEx a DHL zastavují zahraniční dodávky ruským spotřebitelům

Balík - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Balík - ilustrační foto | foto: Shutterstock

MOSKVA Některé přední zasilatelské společnosti, například FedEx a DHL, se kvůli přísnějším celním procedurám rozhodly pozastavit zahraniční dodávky individuálním zákazníkům v Rusku. Jejich rozhodnutí tak ruským spotřebitelům zkomplikuje internetové nákupy v zahraničí. Informovala o tom agentura Reuters.

Ruské úřady letos podle DHL rozšířily seznam dokumentů požadovaných při zasílání zboží individuálním zákazníkům, což výrazně zpomalilo celní procedury. DHL, která je součástí německé společnosti Deutsche Post, zruší od 27. ledna veškeré dodávky zboží pro osobní spotřebu do Ruska. Většinu takovýchto dodávek přestala firma realizovat již v roce 2010.

ČTĚTE TAKÉ:

Podobně provozovatel moskevského call-centra americké společnosti FedEx oznámil, že dočasně zastavuje zahraniční dodávky individuálním zákazníkům. Podle návrhu dopisu ruské asociace expresních přepravců zákazníkům se pro zastavení takovýchto dodávek rozhodli i další zasilatelé, například firmy UPS, TNT a DPD.

Podle společnosti Bay.ru, která pomáhá Rusům s nákupy v internetových obchodech, nyní ruské celní úřady po spotřebitelích požadují větší počet dokumentů, například fotokopie jejich pasů.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz