29. října 2012 11:15, aktualizováno  17:20 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Fiat musí šetřit. Ruší v Česku zastoupení a stěhuje se do Maďarska

Logo - Fiat. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo - Fiat. | foto: ČTK

PRAHA Italská automobilka Fiat výrazně zredukuje své české zastoupení a přesune ho do Maďarska. Důvodem jsou hlavně nižší náklady. Levněji vyjdou nájmy i daňová zátěž.

Nové organizační schéma už podle deníku MF DNES zaměstnancům Fiatu v Česku představil jejich regionální šéf Laszlo Stekl. Firma oznámila, že středoevropská centrála bude v Budapešti.

ČTĚTE TAKÉ:

Znamená to, že příkazům z Maďarska budou podléhat i české autosalony Fiatu. V České republice import Fiatu zaměstnává kolem 50 lidí. V Praze podle deníku zůstane jen marketing a mluvčí.

Podle Fiatu by mohlo zhruba 70 procent českých zaměstnanců přejít do Budapešti, mezi Čechy však velký zájem nejspíše nebude. Opatření se týká i dalších značek, které pod automobilku Fiat patří, například Lancia a Alfa Romeo, dodává list.

Podle mluvčí Fiatu Janky Konečné kancelář automobilky v Česku zůstane. Vedení centrály v Budapešti budou tvořit zástupci z Česka, Slovenska i Maďarska.

"Nová struktura je navržena tak, aby umožnila posílit postavení všech značek skupiny Fiat v těchto zemích a vybudovat stabilnější a konkurenceschopnější síť," dodala večer ve vyjádření.

Zisk automobilky Fiat se ve druhém čtvrtletí propadl o 70 procent na 358 milionů eur (téměř devět miliard Kč) kvůli slabé poptávce v Evropě.

Lidovky.cz, ČTK

Velikonoce s dětmi: Tři tipy na nejkrásnější kraslice
Velikonoce s dětmi: Tři tipy na nejkrásnější kraslice

Velikonoce jsou za dveřmi! Připravili jsme pro vás několik tipů na zdobení vajíček, které zvládnete s nejmenšími i staršími dětmi.

Najdete na Lidovky.cz