Středa 20. ledna 2021svátek má Ilona 5 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Finanční správě bude s krizovým managementem radit provozovatel webu ParlamentniListy.cz

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: MAFRA - Tomáš Krist

Praha Společnost Our Media, která provozuje ParlamentniListy.cz, uzavřela smlouvu na podporu vybraných tiskových služeb a PR s Finanční správou České republiky. Parlamentní listy byly na serveru Konspiratori.sk řazeny mezi dezinformační weby.

Finanční správa za služby poskytované společností Our Media zaplatí necelých půl milionu korun. V úterý o tom informoval portál podnikatel.cz s odkazem na webovou stánku Hlidacsmluv.cz, který eviduje data z registru smluv. Přesná hodnota smlouvy je 480 tisíc korun.

Vlastní i dezinformační weby

Our Media je kromě serveru ParlametniListy.cz vlastníkem slovenského deníku Pravda a serveru Pravda.sk. Firma má i poloviční podíl ve společnosti Easy Communications, které je mimo jiné provozovatelem webu Prvnizpravy.cz. Firma Our media ale tvrdí, že na tomto, podle stránky konspiratori.cz dezinformačním webu, nemá žádný vliv na obsah.

Our Media by měly finanční správě radit především u problematiky krizového managementu a komunikace při specifických, výjimečných a ojedinělých a situacích. Zároveň by v rámci plnění smlouvy měla být podporou při tvorbě specifických tiskových podkladů, analýzou mediálního obrazu a dotváření mediálních výstupů.

Generální finanční ředitelství (GFŘ) tvrdí, že firma byla vybrána ve veřejné zakázce a doposud se na žádném mediálním výstupu nepodílela. „Oslovili jsme tři subjekty, které prezentovaly, že jsou schopny dodat požadované služby, a vybrali jsme ten, který splnil požadované podmínky, nabídl poptávaný rozsah služeb a nejnižší cenu.” uvedla pro Podnikatel.cz Klára Křehlová z tiskového oddělení GFŘ.

Podnikatel.cz napsal, že ohledně zařazení webu ParlamentniListy.cz do seznamu na serveru Konspiratori.sk aktuálně probíhá soudní spor a bylo vydáno předběžné opatření přikazující iniciativě Konspiratori.sk ParlamentniListy.cz ze seznamu dezinformačních webů stáhnout. Zatímco Prvnizpravy.cz stále v přehledu dezinformačních webů figurují, web ParlamentniListy.cz tam nenachází.

Není to poprvé, co se společnost Our media spolupracuje se službou zavedenou státem. Firma, kterou vlastnil senátor Ivo Valenta a v únoru 2019 ji spolu se svým majetkem převedl do sveřeneckého fondu, v loňském roce uzavřela smlouvu s ministerstvem průmyslu a obchodu na online propagaci.

Peníze mě omámily. Upřímná zpověď Jana Šimáka, proč ho fotbal přestal bavit

Jan Šimák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Už nikdy nezjistí, jak dobrý doopravdy mohl být. Říkalo se, že má větší talent než Tomáš Rosický, ale místo, aby si po...

Dům pana Hrbáčka navždy potemní. Letos jeho potomci rozsvítili naposledy

Dům Antonína Hrbáčka v Lípě se v roce 2020 rozzářil před Vánocemi naposledy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedmnáct let postupně vylepšoval a rozšiřoval osvětlení svého domu v Lípě u Zlína Antonín Hrbáček. Jeho vánoční výzdoba...

TEST e-shopů potravin: Ráno objednáte, po obědě pečete. Nebo za tři dny

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když před necelými třemi lety testovala MF DNES internetové prodejce potravin, nacházela se většina Čechů ve stadiu...

PŘÍBĚH ZE ŽIVOTA: Těhotenství bylo bezproblémové, později měl malý Honzík epileptické záchvaty i 30krát denně
PŘÍBĚH ZE ŽIVOTA: Těhotenství bylo bezproblémové, později měl malý Honzík epileptické záchvaty i 30krát denně

Šestiletý Honzík Hanuš se narodil s vrozenou vývojovou vadou pravé ruky. Když bylo malému půl roku, lékaři mu diagnostikovali opoždění...