13. září 2010 10:08 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Firemní školky bojují o podporu. Podniky si je chtějí odečítat z daní

Firemní školky bojují o peníze (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Firemní školky bojují o peníze (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA  Budou firmy ve větší míře zřizovat školky pro děti svých zaměstnanců a usnadní tak zejména ženám návrat po mateřské dovolené do práce? První krok by již dnes mohl učinit ministr školství Josef Dobeš. Sejde se s představiteli občanského sdružení Firemní školky. "Podporu firemních školek máme v koaliční smlouvě, musíme se tomu věnovat," řekl LN Dobeš.

Klíčem k širšímu rozvoji firemních školek v Česku je, aby si náklady na jejich zřízení a provozování mohly firmy odečíst z daní, tvrdí Markéta Hlavicová z občanského sdružení Firemní školky.

"Zájem firem je velký. Jakmile se ale dozvědí, že veškeré náklady na zřízení by musely hradit ze svého zisku, tak od záměru ustoupí," popisuje Hlavicová. Firmy mohou na zřizování firemních školek čerpat dotace z fondů EU.

Toho letos využily např. pražská Nemocnice Na Homolce nebo olomoucká Univerzita Palackého. "Nebýt těchto prostředků, nebylo by možné projekt realizovat," přiznal mluvčí Univerzity Rostislav Hladký.

Další podrobnosti o plánované podpoře firemních školek čtěte v dnešním vydání deníku

ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo
ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo

V roce 2016 se Elišce Hladové a jejímu partnerovi narodila Beátka. Až do té chvíle netušili, že dcerka nebude v pořádku. Přišla však na svět s Treacher Collinsovým syndromem...