10. října 2012 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Operátor otvírá pobočku v českém China Townu. Mluví tam vietnamsky

Prodejna Vodafone v pražské tržnici SAPA | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prodejna Vodafone v pražské tržnici SAPA | foto: Vodafone

PRAHA Vietnamci mají další důvod cítit se v Česku jako doma, tedy jako ve Vietnamu. Mobilní operátor Vodafone se rozhodl cílit na vietnamskou komunitu a pro významnou národnostní menšinu připravil zvláštní nabídky. V pražské tržnici Sapa nově otevřel obchod s vietnamskou obsluhou.

Nově otevřenou prodejnu v pražské Libuši obsluhují česky i vietnamsky mluvící prodejci. Zákazníkům vedle servisu v jejich mateřštině mají nabídnout také zvýhodněné tarify pro volání do Vietnamu.

„Otevřením nové prodejny v prostorách Sapy vycházíme vstříc velké vietnamské komunitě v České republice, která má, co se týče telekomunikací, specifické potřeby,“ říká Slavomír Furman, manažer prodeje Vodafonu.

Prodejna Vodafone v pražské tržnici SAPA

Prodejna Vodafone v pražské tržnici SAPA

Pracovníci pomohou zákazníkům v prodejně, kteří často neovládají český jazyk i s výběrem vhodného telefonu a jeho nastavením.

Podle Českého statistického úřadu žije v Česku více jak 60 tisíc Vietnamců a právě tato menšina je u nás nejvíce zakořeněná.

ČTĚTE TAKÉ:

Spolupráci s touto komunitou nedávno oznámil také obchodní řetězec Makro, který hodlá založit síť večerek provozovaných právě Vietnamci.

Právě vietnamské obchůdky ve většině českých měst už nahradily klasické večerky. Makro chce svojí novinkou pomoci svým zákazníkům i sobě.

„Když se bude dařit jim, bude se dařit i nám. Naše tržby jsou toho důkazem,“ řekl nedávno časopisu Forbes generální ředitel české pobočky Makra Axel Hluchy.

mevMartin Nevyhoštěný

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.