Úterý 26. května 2020svátek má Filip 8 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Firmy pomáhají. ALPINE PRO myslí na zdravotníky, darovalo jim roušky i funkční oblečení

Pomocnou ruku ve formě roušek poskytla firma ALPINE PRO Nemocnici Královské... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pomocnou ruku ve formě roušek poskytla firma ALPINE PRO Nemocnici Královské... | foto:  ALPINE PRO

V době nouzového stavu utichly všechny sportovní akce a zavřely se i obchody se sportovními potřebami. Český výrobce sportovního a outdoorového oblečení společnost ALPINE PRO však neutichla, rázem obrátila svou pozornost od sportovců na ty, kteří denně vstupují do boje proti koronavirové nákaze. V průběhu března a dubna rozdali její zástupci zdravotnický materiál mezi nemocnice i domovy pro seniory.

„Na významných sportovních akcích jsme zvyklí fandit našim sportovcům, aby předvedli ty nejlepší výkony. Nyní jsou nejviditelnějšími sportovními hrdiny zdravotníci, kteří pro nás dlouhodobě zajišťují skvělý servis a péči. V aktuální době svádějí intenzivní boj s virem covid-19, který významně ovlivnil život v České republice i chod zdravotnictví,” uvedl Václav Hrbek, zakladatel a generální ředitel společnosti ALPINE PRO. „Jakmile jsme zjistili, že je v Česku nedostatek zdravotnického materiálu, snažili jsme se ho pro potřeby nemocnic a domovy seniorů co nejdříve zajistit,” dodal Hrbek. 

Zakladatel firmy ALPINE PRO Václav Hrbek (druhý zleva) předal roušky spolu se...
Ochranné pomůcky od ALPINE PRO putovaly za zdravotníky a pacienty z pražské...

První tisícovky roušek zavezl Václav Hrbek spolu se sportovním ředitelem Českého olympijského výboru Martinem Doktorem a kajakářem Jiřím Prskavcem už ve středu 18. března do Ústavu pro péči o matku a dítě v pražském Podolí. Nakonec do Podolí putovalo celkem 4200 roušek. Tamnímu zdravotnickému personálu firma darovala také trika a multifunkční šátky z olympijské kolekce. Další čtyři tisíce roušek putovaly rovným dílem do pražské Thomayerovy nemocnice a do Hygienické stanice hlavního města Prahy.

Stovky roušek zamířily i do jednotlivých domovů pro seniory po celé České republice. Mezi ně patřil například Senior park v Luštěnicích, Sokolči u Poděbrad, Hrádku nad Nisou, Kunicích nebo Medlově u Brna. „Senioři patří k nejohroženějším skupinám osob, proto jsme se spojili s jednotlivými domovy a nabídli jim alespoň tuto drobnou pomoc v podobě zajištění roušek. Snad se tak podařilo rozšíření viru alespoň částečně zpomalit,“ řekl Václav Hrbek.

Tipy kam roušky dodávat získala společnost ALPINE PRO od svých zaměstnanců, dodavatelů i fanoušků na sociálních sítích. „Snažili jsme se na jednotlivé podněty reagovat a roušky jsme postupně zavezli na místa, která nám byla doporučena,” dodal Hrbek. Na základě doporučení tak čtyři tisíce roušek obdrželo také sdružení Nedoklubko, které roušky předalo perinatologickým centrům v České republice, které pečují o předčasně narozené děti.

ALPINE PRO

Společnost ALPINE PRO patří mezi velké hráče na českém trhu sportovního a outdoorového oblečení, doplňků a obuvi. Na světových soutěžích reprezentují značku ALPINE PRO Český olympijský a paralympijský tým, Český svaz biatlonu, Český svaz kanoistů, Český svaz juda a také úsek severské kombinace.

Svoboda na dvou kolech Čechy láká. Porovnali jsme nejpopulárnější skútry

Počet skútrů v Česku roste, porovnali jsme ty nejpopulárnější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Skútr, to znamená hlavně svobodu pohybu namísto stání v kolonách. V porovnání s automobilem nabízí levnější a...

Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

Krize ho přišla na miliony. „Teď musíme hlavně bojovat a přežít.“ Vláda... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...

Bojíte se do MHD? Poradíme, jak vybrat auto za jeden plat

Peugeot 206 a Renault Clio | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Pandemie koronaviru zvýšila zájem o nejlevnější auta, která představují bezpečnou alternativu k jízdě v MHD. Porovnali...

BIO příkrmy zdarma? Zapojte se do našeho velkého testu s Nestlé
BIO příkrmy zdarma? Zapojte se do našeho velkého testu s Nestlé

Rozdáváme 50 kusů vanilkové a 50 kusů banánové kaše, spolu se 100 ovocných kapsiček v šesti příchutích. Vyberte si, kterou kaši a kapsičku byste chtěli dostat (od každé kapsičky máme omezený počet kusů, takže vám může přijít i jiná příchuť). K oběma produktům pak musíte do 14 dnů od jejich obdržení napsat recenzi na stránky eMimino.cz. Na podrobnostech se s vámi domluvíme v soukromé zprávě.