Středa 3. června 2020svátek má Tamara 23 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Firmy pomáhají. Český biker Kristián Hynek trénoval jinak, rozvážel polévky od Bageterie Boulevard zdravotníkům

Český biker Kristián Hynek místo závodů pomáhal. V rámci tréninku rozvážel... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Český biker Kristián Hynek místo závodů pomáhal. V rámci tréninku rozvážel... | foto: Bageterie Boulevard

Mít plán je vždycky dobré. A mít jich víc se vyplatí. Takže když nevyjde plán A, přijde na řadu plán B. Pro českého bikera Kristiána Hynka a Bageterii Boulevard byl v době nouzového stavu plán jasný. Zrušené závody a chuť pomoci daly vzniknout plánu B, díky němuž se k pracovníkům pražských odběrových míst, kteří pomáhají v boji s koronavirem, dostala teplá a vydatná polévka.

Pro řadu profesionálních sportovců stejně jako pro Kristiána Hynka, vicemistra světa a mistra Evropy v maratonu horských kol, sezona s příchodem koronaviru skončila. Ještě před vyhlášením nouzového stavu trénoval v Jihoafrické republice na svůj poslední profesionální start v prestižním cyklistickém závodě Cape Epic, který je někdy nazýván jako Tour de France horských kol. Ten byl ovšem zrušen a Kristián se vrátil do Česka.

A tak se zrodil nový plán. Spolu s Bageterií Boulevard vytvořil Kristián výzvu neboli plán B pro ostatní cyklisty, kteří chtěli pomoci. Vznikl tak projekt s heslem „Jedeme k těm, kteří jedou dál“, jehož cílem je lidem dopřát pohyb a zároveň pomoci těm, kteří sami pomáhají dalším.

Do výzvy Bageterie Boulevard a Kristiána Hynka se zapojili i další cyklisté.
Teplé polévky Bageterie Boulevard vozil Kristián Hynek zdravotníkům ve...

„Cílem výzvy bylo zapojit cyklisty, ať už amatéry či profesionály, aby zkrátka neházeli kolo do sklepa, ale posílili pohybem svůj organismus a zároveň využili svou energii k pomoci ostatním. Konkrétně k rozvozu teplých polévek zdarma těm, kteří nemají čas a mnohdy ani sílu si pro ně dojít, tedy pracovníkům odběrových míst pomáhajícím v boji s koronavirem,“ řekla marketingová manažerka Bageterie Boulevard Martina Hájková.

Kristián Hynek spolu s ostatními dobrovolníky v době nouzového stavu rozvážel polévky ve speciálním termobatohu do Ústřední vojenské nemocnice a Thomayerovy nemocnice v Praze.

„Nechtělo se mi sedět doma a čekat, až se uklidní situace a já se budu moct opět připravovat na závody. V prevenci proti jakýmkoli nemocem hraje významnou roli zdravý a silný organismus, proto je i během karantény důležitý pohyb. Výzva tak směřovala také ke všem cyklistům, kteří se v rámci v rámci svého tréninku chtěli zapojit a udělat dobrou věc. A to konkrétně dovézt na kole teplé polévky pracovníkům odběrových míst. Jedná se o odborníky, kterým nemůžeme pomoci s jejich prací, ale můžeme jim ji co nejvíce usnadnit, když přes jejich nasazení nemají mnohdy čas ani sílu udělat tak obyčejnou věc, jako si zajít pro oběd,“ uvedl po začátku výzvy český biker Kristián Hynek.

Do výzvy Bageterie Boulevard a Kristiána Hynka (druhý zleva) se zapojili i...

Bageterie Boulevard je český řetězec provozoven rychlého občerstvení, které jsou označovány jako exprès gourmet. Jídlo tak připravují rychle, ale neslevují z nároků na kvalitu a chuť. Speciality podle receptur vyhlášených šéfkuchařů připravuje řetězec z čerstvých regionálních surovin, v čerstvých křupavých bagetách a dalších variantách nadýchaného pečiva. Vedle čerstvě plněných baget jsou se značkou Bageterie Boulevard spojené i dozlatova pečené brambory Patatas, husté krémové polévky, Ice tea vlastní výroby, jogurty, freshe nebo bohaté snídaňové menu.

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Molekulární bioložka a genetička Soňa Peková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Xaver: Klobouk dolů před Klausem. V ČRo zůstávám, spory s ČT házím do jímky

Novinář Luboš Xaver Veselý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve středu ho poslanci zvolili do Rady České televize. Přesto, že spolu s ním byli zvoleni i Hana Lipovská a Pavel...

Prezidentova nemoc. Neuropatie je tichá epidemie moderní doby, říká lékař

Radim Mazanec z Neuromuskulárního centra Neurologické kliniky ve Fakultní... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Brnění nohou, mravenčení, vrávoravá chůze, zakopávání a pády, ale i krutá bolest chodidel. To je hrubý výčet příznaků...