Středa 21. října 2020svátek má Brigita 14 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Firmy pomáhají. HELUZ pro děti uspořádal příměstský tábor s rodilým mluvčím

Jazykový tábor | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jazykový tábor | foto: HELUZ

Do you speak english? Po letošním létě s přehledem odpoví nejen na tuto anglickou otázku děti v Dolním Bukovsku. Mají za sebou totiž příměstský jazykový tábor, který pro děti svých zaměstnanců připravila rodinná firma HELUZ, jeden z největších výrobců cihel v Česku.

Učit se o prázdninách angličtinu, sportovat a ještě se u toho bavit se svými kamarády mohly děti v Dolním Bukovsku díky tamní firmě HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. Ta v městysi uspořádala pro děti svých zaměstnanců příměstský jazykový tábor, kterého se zúčastnilo 24 dětí.

Jazykový tábor

„Myslíme na vzdělání a rozvoj nejen našich zaměstnanců, ale i jejich dětí. Proto jsme ve spolupráci s českobudějovickou jazykovou školou Lingo tento rok připravili zajímavý týdenní program nazvaný Summer 2020 – Movie week – Become a star,“ uvedl Jiří Weis, obchodní a marketingový ředitel společnosti HELUZ.

Angličtina je základ, jako cihly

Děti byly rozděleny do tří skupin dle úrovně angličtiny a vzdělávali je tři lektoři včetně rodilého mluvčího. Výuka probíhala v prostorách ZŠ a MŠ v Dolním Bukovsku, která pro tábor zapůjčila prostory.

„Naším cílem bylo podpořit děti našich zaměstnanců v jazykovém vzdělávání, aby si příjemnou formou uvědomily, jak je znalost cizího jazyka v dnešní době důležitá. A současně tím pomoci zaměstnancům-rodičům, kteří nemuseli alespoň jeden týden o prázdninách řešit program pro děti,“ řekl Jiří Weis.

Kromě výuky trávily děti společně hodně času i venku na místním hřišti, kde hrály různé hry. „Dle reakcí dětí a rodičů se všem tábor velmi líbil, děti si ho moc užily a spoustu se toho i naučily,“ uzavřel obchodní a marketingový ředitel společnosti HELUZ s tím, že příměstský tábor by firma ráda uspořádala i v příštím roce.

HELUZ

Společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. patří mezi tři největší výrobce zdících systémů na českém trhu, jako jediná je přitom ryze česká. Tradice rodinné firmy HELUZ spadá až do roku 1876, kdy Jan Řehoř v Dolním Bukovsku postavil první žárovou pec a z vytěžené hlíny vypálil první cihly. Dnes má společnost HELUZ výrobní závody kromě Dolního Bukovska také v Hevlíně a Libochovicích, kde vyrábí kompletní stavební systém HELUZ zahrnující obvodové i vnitřní cihelné bloky, včetně cihel s nejlepšími tepelně izolačními vlastnostmi na trhu řady HELUZ FAMILY 2in1 pro nízkoenergetické a pasivní domy.

Po čtyřicítce žijeme na vypůjčený čas, říká lékař David Sedmera

David Sedmera | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lidské tělo je velmi přesný a dokonalý mechanismus. V některých směrech až zázračný. Proč je však uspořádání těla...

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!