Čtvrtek 4. června 2020svátek má Dalibor 22 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Firmy pomáhají. Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra zajistila vitamíny i roušky nejohroženějším

Generální ředitel ZP MV ČR David Kostka (vpravo) předal 4000 kusů vitamínů... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Generální ředitel ZP MV ČR David Kostka (vpravo) předal 4000 kusů vitamínů... | foto: ZP MV ČR

V době, kdy je nejvíce potřeba, myslí v Zdravotní pojišťovně ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) nejen na své klienty, kterým se zaměstnanci snaží vyjít maximálně vstříc, ale i na ty, kteří jsou koronavirovou nákazou nejvíce ohroženi. Pečovatelské domy pro seniory a hendikepované pojišťovna vybavila několika tisíci roušek, hrdinům v první linii zase poskytla pro imunitu důležité doplňky stravy.

„Hasiči a policisté tvoří pevné jádro našich více než 1,3 milionu klientů, a zároveň patří mezi profese, které jsou v této době vystavené vysokému nebezpečí nákazy koronavirem. Proto jsme se rozhodli pomoci těm, kteří pomáhají. Zajistili jsme pro ně 4 tisíce kusů vitamínů,“ uvedl generální ředitel ZP MV ČR David Kostka. Vitamíny byly následně distribuovány řadovým příslušníkům obou sborů.

Roušky rozvezli zástupci ZP MV ČR do pražských domovů pečujících o seniory a...
Roušky zajistila ZP MV ČR také pro pražské zařízení Centrin, které pečuje o...

Svou pomoc zaměřila pojišťovna také na pražské domovy pečující o seniory a zrakově postižené. Pro tamní pečovatele zajistila 3500 jednorázových roušek. Dalších 1500 kusů roušek putovalo přímo k těm nejohroženějším – k seniorům.

Velké srdce potom prokázaly zaměstnankyně pojišťovny, které ve svém volném čase šily bavlněné roušky. „U pomoci tak nezůstala jen pojišťovna jako instituce. Vlastnoručně šité roušky darovaly naše zaměstnankyně tam, kde bylo třeba. Například nemocnicím, IZS, seniorům či hendikepovaným,” řekla Hana Kadečková, mluvčí ZP MV ČR.

Tisíce roušek darovala ZP MV ČR domovům pečujícím o seniory a zrakově postižené.

Stávající situaci se pojišťovna snaží ulehčit svým klientům také několika dalšími kroky. Mimo jiné zpřístupnila ve spolupráci s EUC takzvanou Virtuální kliniku. „Ať už máte jakýkoli zdravotní problém, můžete ho z bezpečí domova konzultovat s lékařem díky této službě, a to zdarma každý všední den,” poukázala mluvčí Hana Kadečková. Virtuální kliniku najdete ZDE. Dále pojišťovna svým klientům hradí službu Lékař na telefonu a z fondu prevence jim přispívá na nákup dezinfekce, ochranných roušek a respirátorů.

Pojišťovna také umožňuje sluchově postiženým snadnější komunikaci s operátory své infolinky pomocí online přepisu. Službu si prý oblíbili i senioři nebo cizinci, pro něž je psaná forma komunikace někdy jednodušší.

ZP MV ČR

ZP MV ČR působí na českém trhu již osmadvacátým rokem a je druhou největší zdravotní pojišťovnou v zemi. Má smlouvy se všemi nejvýznamnějšími zdravotnickými zařízeními kdekoliv na území ČR. V současnosti má více než 1,3 milionu klientů. Jako jediná zdravotní pojišťovna v zemi je již tři roky za sebou držitelkou prestižního mezinárodního titulu Czech Superbrands.

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Molekulární bioložka a genetička Soňa Peková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Xaver: Klobouk dolů před Klausem. V ČRo zůstávám, spory s ČT házím do jímky

Novinář Luboš Xaver Veselý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve středu ho poslanci zvolili do Rady České televize. Přesto, že spolu s ním byli zvoleni i Hana Lipovská a Pavel...

Prezidentova nemoc. Neuropatie je tichá epidemie moderní doby, říká lékař

Radim Mazanec z Neuromuskulárního centra Neurologické kliniky ve Fakultní... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Brnění nohou, mravenčení, vrávoravá chůze, zakopávání a pády, ale i krutá bolest chodidel. To je hrubý výčet příznaků...