17. února 2011 11:33 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Firmy začaly opět nabírat a lépe platit. Bez praxe však není šance

Pocit osobního štěstí závisí na výši platu, dokázali vědci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pocit osobního štěstí závisí na výši platu, dokázali vědci. | foto: Shutterstock

PRAHA V tuzemských společnostech začaly v roce 2010 opět růst mzdy specialistů. Firmy začaly ve větší míře otevírat nová pracovní místa. Těžké časy ale zažívali i nadále absolventi škol bez praxe.

Vyplývá to z průzkumu Salary & Benefits Guide 2010-2011, který dnes novinářům představila personální agentura Robert Half.

"Poprvé od roku 2008 jsme loni zaznamenali ve všech sledovaných oborech růst mezd alespoň u některých profesí," řekl ředitel Robert Half pro ČR Aleš Křížek. Finančně si podle něj v minulém roce nejvíce polepšili zejména uchazeči s praxí, která byla pro zaměstnavatele klíčovým kritériem při náboru.

Salary & Benefits Guide 2010-2011 obsahuje souhrnné informace o průměrných hrubých mzdách poskytovaných odborníkům v oblastech manažerské podpory, lidských zdrojů, logistiky, zákaznického servisu a práva, v oborech informačních technologií a telekomunikací, marketingu a obchodu, financí a účetnictví.

Průzkum se uskutečnil od 16. září do 1. prosince 2010 a celkem se jej zúčastnilo téměř 2000 respondentů. Hlavním zdrojem informací byl průzkum mezd mezi kandidáty, pohovory s kandidáty a informace od klientů Robert Half International.

Lidovky.cz, ČTK

ŠKOLNÍ ROZVRH: Stáhněte si zdarma pro svého školáka
ŠKOLNÍ ROZVRH: Stáhněte si zdarma pro svého školáka

Možná už připravujete s dětmi školní aktovku, nakupujete pomůcky, ořezáváte pastelky... Nezapomeňte na rozvrh hodin. Máme pro vás jeden k vytištění.

Najdete na Lidovky.cz