13. července 2015 17:15 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Foxconn plánuje v Česku centrum pro výzkum a design. Ve hře jsou tisíce míst

Foxconn. Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Foxconn. Ilustrační foto. | foto: Reuters

PRAHA Tchaj-wanská technologická společnost Foxconn zvažuje v Česku investice v řádu miliard korun do svých závodů v Pardubicích a Kutné Hoře. Vláda proto v pondělí schválila mandát premiéru Bohuslavu Sobotkovi, aby podepsal memorandum o spolupráci.

Investice by znamenala tisíce nových vysoce kvalifikovaných pracovních míst, tvrdí ministerstvo průmyslu a obchodu.

Foxconn chce vybudovat výzkumné a designové centrum, které by mělo být jediné svého druhu v Evropě. Firma plánuje vyvinout plně automatizované řešení pro výrobu, které bude aplikovat ve svých provozech v Pardubicích a Kutné Hoře. 

Dál chce postavit datová centra či využít svých distribučních kanálů v Číně k vytvoření obchodní platformy pro export českých výrobků na perspektivní asijské trhy.

Podpis memoranda o spolupráci mezi českou vládou a společností Foxconn Technology Group je naplánován na 21. července, kdy spolu budou jednat premiér Sobotka a prezident společnosti Foxconn Terry Gou.

ČTK

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?