Sobota 30. května 2020svátek má Ferdinand 6 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

FRAYER: Noční můra v Řecku - vládce trhu

Pětidenní stávka řidičů a čerpadlářů narušila dodávky ropy a benzinu v Řecku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pětidenní stávka řidičů a čerpadlářů narušila dodávky ropy a benzinu v Řecku | foto: Reuters

Po kratší odmlce, která byla způsobena očekáváním na zasedání ECB, se pozornost investorů opět přesunula k problémům s evropskými dluhy. Ratingové agentury se v poslední době v revizích svých hodnocení neustále předhánějí.

Jako poslední přišlo snížení hodnocení Řecka. Nicméně si nemyslím, že by samotné snížení řeckého ratingu hrálo pro finanční trhy v současné době až tak významnou roli, když trochu nadneseně není již tak důležité, jakým spekulativním ratingovým stupněm Řecko disponuje. Investoři nyní spíše bedlivě sledují nové zprávy ohledně řešení tamější situace. Neověřenými spekulacemi se finanční trhy hemží čím dál tím víc.

Tou nejnovější je, že Řecko by mělo v červnu dospět k nové záchranné dohodě. Bude se v rámci ní mluvit i o restrukturalizaci dluhu? Anebo se zadluženému Řecku opět půjčí za výhodnější podmínky a napřesrok neudržitelnou situaci veřejných financí budou evropští představitelé řešit znovu? Není snad ani zapotřebí připomínat vývoj požadovaných výnosů za držbu řeckého dluhu. Na těchto úrovních není možné ze strany vlády financovat svoje hospodaření.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!