6. srpna 2013 13:01 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Fred a Ginger jsou na prodej. Hledá se kupec Tančícího domu

V žebříčku nejkrásnějších staveb se pak kromě budovy Národní technické knihovny... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V žebříčku nejkrásnějších staveb se pak kromě budovy Národní technické knihovny... | foto: Lidové noviny

PRAHA Symbol porevoluční architektury v Česku možná brzy změní svého majitele. Investiční společnost CB Richard Ellis, vlastník Tančícího domu v Praze, totiž zvažuje prodej této ikonické stavby, jejíž cena se odhaduje na stovky milionů.

O chystaném prodeji Tančícího domu informoval deník E15. Investiční společnost CBRE Global Investor, která před dvěma lety ovládla původního majitele domu – realitní divizi nizozemského finančního gigantu ING – oslovila realitní poradenskou společnost Jones Lang LaSalle.

"Můžeme potvrdit, že fond zvažuje prodej nemovitosti v souladu se svou celkovou strategií a že Jones Lang LaSalle ve zvažované transakci figuruje jako poradce," uvedla firma v prohlášení pro Českou televizi.

Podle Arniky by se mělo při rozhodování o budoucí podobě Prahy s názorem...

Tančící dům

Tančící dům je první stavbou světových architektů (Vlada Miluniče a Franka O. Gehryho) v české metropoli po sametové revoluci. Je pojmenován podle tvaru svých dvou nárožních věží, inspirovaných tanečním párem Freda Astaira a Ginger Rogersové.

Stavba byla dokončena v roce 1996. Objekt je více sochou než administrativní budovou, umělecký výraz zatlačil funkčnost do pozadí. Tančící dům se stal symbolem pražské moderní architektury a připojil se mezi hlavní turistické lákadla hlavního města jako je Pražský hrad nebo Staroměstské náměstí.

Anketa

Líbí se vám Tančící dům?

Ano – je to povedená stavba 257
Ne – na pražské nábřeží se nehodí 53
Nevím – je mi to jedno 11

„Nápad na zástavbu nároží Rašínova nábřeží u Jiráskova náměstí se zrodil vmysli českého architekta chorvatského původu Vlada Miluniče. Počátkem devadesátých let s ním seznámil Pavla Kocha, tehdejšího zástupce pojišťovny Nationale Nederlanden. Kocha první návrhy okouzlily. K práci na projektu pojišťovna přizvala světoznámého architekta Franka Owena Gehryho. V roce 1994 byl projekt hotový, o dva roky později se stavba otvírala. Mimochodem, původně byl dům koncipovaný jako Dívka, která měla představovat sametovou revoluci, v pohybu směrem k Hradčanům. Dalším výkladem byl dům, který svou vnitřní energií praská a dělá striptýz, odhazuje balast - podobně jako společnost, která se očišťuje od totality. Každý návrh předpokládal rozdělení objektu na dvě části, dynamickou a statickou, muže a ženu, čili nakonec Ginger a Fred,“ řekl předloni v rozhovoru pro Lidové noviny Michal Sabelko, tehdejší šéf společnosti ING Real Estate, která v Tančícím domě sídlila. ČTĚTE CELÝ ROZHOVOR

Lidovky.cz

PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano
PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano

Přítel na mě tlačí že chce druhé dítě synovi je 6 let a že by to už chtělo druhé. Jenže já druhé nechci. Když mu řeknu důvody ( jsem na vše sama nemáme ani hlídací babičku, přítel s námi nikam nechce výlet, dovolená vše sama se synem.) On si stejně mele svou ale že by něco změnil to ne.