28. listopadu 2011 14:46 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Futuristická Toyota aneb 'chytrý telefon na kolech'

Toyota představila koncept futuristického automobilu Fun-Vii  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Toyota představila koncept futuristického automobilu Fun-Vii | foto: Toyota

TOKIO Japonská automobilka Toyota Motor dnes představila koncept futuristického automobilu, který má na blížícím se tokijském autosalonu demonstrovat její snahu o získání vedoucí pozice v moderních technologiích.

Informovala o tom agentura AP. Šéf automobilky Akio Tojoda označil experimentální model s názvem Fun-Vii za "chytrý telefon na čtyřech kolech".

Interiér i exteriér vozidla fungují jako obrazovka, takže lze například měnit barvu vozu. Řada funkcí automobilu je přístupná i dálkově pomocí chytrého telefonu či jiného mobilního zařízení.

Toyota na tokijském autosalonu představí rovněž malou verzi hybridního vozu Prius a nový elektromobil, který by měl být v příštím roce uveden na trh.

ČTĚTE TAKÉ:

Pro novináře se brány autosalonu otevřou ve středu a veřejnost jej bude moci navštívit od soboty.

Zájem amerických a evropských automobilek o tokijský autosalon v posledních letech klesá. Výrobci aut se čím dál více soustředí na Čínu a další trhy se silným růstovým potenciálem. V Japonsku poptávka po automobilech již delší dobu stagnuje.

ČTK, Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
TRANSLATION SPECIALIST Praha s AJ a NJ

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 40 000 - 50 000 Kč