14. června 2009 22:35 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Game Shop nabízí odkup videoher za polovinu ceny

Obchod s videohrami Game Shop. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obchod s videohrami Game Shop. | foto: Reprofoto

PRAHA Polovinu z ceny koupené hry nabízí za její vrácení hráčům česká síť herních obchodů Game Shop. Pokud si tak například zákazník odnese domů aktuální novinku za patnáct set korun, doma ji dohraje a odnese ji zpět do prodejny, firma ji od něj automaticky odkoupí za 750 korun.

Nabídka má ale svá omezení. Obchod bude vykupovat pouze hry, které si zákazníci nakoupili v něm, a to do jednoho měsíce od prodeje.

„Chceme, aby se k nám nedostávaly hry z nelegálních zdrojů. Dalším faktorem je také motivace našich zákazníků přijít znovu k nám do prodejny,“ řekl obchodní ředitel Game Shopu Zdeněk Krásný.

Hry bude poté hráčům dále prodávat za nižší ceny. Game Shop bude vykupovat pouze hry pro konzole PlayStation 2 a 3, PlayStation Portable a Xbox 360, a to nepoškozené.

 „U her pro PC je problém častá nutnost je aktivovat přes internet. Je sice obvykle možné, aby zákazníci hru zase deaktivovali, ale na prodejně nejde zjistit, jestli tak učinili, nebo ne,“ popisuje Krásný.

„Mimoto jde z naší strany i o snahu podpořit trh s konzolovými hrami,“ dodal Krásný. Mezi konzolemi chybí populární Nintendo Wii, podle Krásného jde jen o to, že se na ni Game Shop tolik nezaměřuje.

Další podrobnosti o výkupu videoher čtěte v pondělním vydání deníku

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)