22. dubna 2015 8:38 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

GE Money Bank je na prodej. Klientů se změna nedotkne

logo GE Money Bank | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy logo GE Money Bank |

PRAHA Americký konglomerát General Electric chce do dvou let prodat českou GE Money Bank. Potvrdil to ředitel banky Sean Morrissey. Šestá největší banka v Česku má milion klientů. Cena za skupinu GE Money, do které kromě banky patří i GE Money Auto, dosáhne asi desítek miliard korun.

GE Money stoupl za tři čtvrtletí roku 2014 čistý zisk o pětinu na 3,39 miliardy korun.

„Mohu potvrdit, že General Electric (GE) má v úmyslu prodat prodat v průběhu následujících 24 měsíců GE Money Bank,“ citují ředitele Hospodářské noviny (HN), podle kterých bude banka fungovat normálně dál a změna vlastníka nebude mít dopad na klienty. Vedení banky již o záměru podle HN informovalo zaměstnance. Cena za GE Money podle odhadů z trhu zřejmě přesáhne 20 miliard korun, ale může dosáhnout i 40 miliard, píše deník.

GE Money Bank patří v Česku ke středně velkým bankám. Celkový počet klientů za tři první čtvrtletí loňského roku bance meziročně klesl o téměř čtyři procenta na 1,014 milionu. Banka měla ke konci září 252 poboček a 686 bankomatů. Podle HN může lákat investory tím, komu půjčovala. Významnými klienty banky jsou zemědělci, kterým byla poskytnuta až třetina všech úvěrů. Celková aktiva skupiny GE Money činí 136,5 miliardy korun.

Konglomerát GE před nedávnem oznámil, že prodává divizi realit a výrazně omezí své aktivity ve finančnictví. Plánuje se více zaměřit na zlepšení své činnosti v průmyslovém sektoru.

Lidovky.cz, ČTK