11. dubna 2016 8:44, aktualizováno  10:09 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

GE Money Bank požádá o přijetí všech kmenových akcií na pražskou burzu

logo GE Money Bank | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy logo GE Money Bank |

PRAHA Tuzemská GE Money Bank požádá o přijetí všech svých kmenových akcií k obchodování na hlavním trhu pražské burzy. Nabídka souvisí se záměrem amerického konglomerátu General Electric prodat banku do dvou let a zaměřit se na průmyslovou činnost. Banka to uvedla v tiskové zprávě.

GE Money Bank je v Česku šestou největší bankou, která má milion klientů. Analytici dříve uvedli, že cena této středně velké banky by se mohla pohybovat od 25 do 90 miliard korun.

„Pro GE Money Bank jde o velmi zásadní moment, neboť vstupujeme do další fáze našeho růstu v České republice. Jsme odhodláni i nadále podporovat naše retailové a korporátní klienty v dosahování jejich cílů a dále tak napomoci rozvoji české ekonomiky a českých kapitálových trhů,“ uvedl k oznámenému kroku generální ředitel GE Money Bank Tomáš Spurný.

Společnost je bankou financovanou z vlastních zdrojů, která podléhá dohledu ČNB a která z provozního hlediska není závislá na skupině GE Capital. Dle navržené dohody si skupina GE Capital ponechá významný menšinový podíl v bance po dobu nejméně šesti měsíců. Po schválení nabídky ze strany České národní banky budou kompletní informace k dispozici v prospektu na webových stránkách banky.

GE Money Bank má dvě hlavní divize. Retailová divize loni vykázala zisk před zdaněním 4,128 miliardy korun a poskytovala služby 1,068 milionu klientů. Pohledávky za klienty činily 53,7 miliardy korun. Komerční divize dosáhla ke konci loňského roku zisk před zdaněním 1,32 miliard korun a poskytovala služby 69 tisíc klientů.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!