27. srpna 2016 20:05 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

General Motors svolává do servisů téměř 368 tisíc aut kvůli potížím se stěrači

Saab 9-4X z dílny General Motors. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Saab 9-4X z dílny General Motors. | foto: Reprofoto

DETROIT Největší americká automobilka General Motors (GM) svolává do servisů téměř 368 tisíc vozidel k opravě vadné součástky, která může vyřadit z provozu stěrače předního skla. Informovala o tom agentura AP.

Problém, který se týká vozů Chevrolet Equinox a GMC Terrain z modelového roku 2013, loni v prosinci odhalil jeden z kanadských manažerů GM. Automobilka v březnu začala záležitost vyšetřovat a tento měsíc dospěla k rozhodnutí, že majitele aut vyzve k návštěvě servisu.

GM je největším výrobcem automobilů ve Spojených státech. Firma ve druhém čtvrtletí více než zdvojnásobila čistý zisk na rekordních 2,87 miliardy dolarů (69,3 miliardy Kč), zejména díky dobrým výsledkům na americkém trhu.

ČTK

PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano
PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano

Přítel na mě tlačí že chce druhé dítě synovi je 6 let a že by to už chtělo druhé. Jenže já druhé nechci. Když mu řeknu důvody ( jsem na vše sama nemáme ani hlídací babičku, přítel s námi nikam nechce výlet, dovolená vše sama se synem.) On si stejně mele svou ale že by něco změnil to ne.