15. srpna 2011 13:56, aktualizováno  15:04 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Google koupil Motorolu. Zaplatí 213 miliard 'cash'

Google. Logo společnosti u centrály firmy v Silicon Valley. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Google. Logo společnosti u centrály firmy v Silicon Valley. | foto: Mario AnzuoniReuters

MOUNTAIN VIEW Americký internetový gigant Google koupí amerického výrobce mobilních telefonů Motorola Mobility Holdings za 12,5 miliardy dolarů (213 miliard Kč). Oznámila to dnes firma.

Motorola Mobility vznikla na počátku letošního roku oddělením od původní společnosti Motorola.

ČTĚTE TAKÉ:


Ohlášená transakce je největší akvizicí v historii společnosti Google. Ta zaplatí za každou akcii Motorola Mobility 40 dolarů. Kupní cena tak zahrnuje více než 60procentní prémii k pátečnímu závěru akcií na burze. Transakce již byla schválena správními radami obou podniku, napsala agentura AP.

Společnost Google uvedla, že transakce by měla být završena koncem letošního či začátkem příštího roku. Dodala, že bude firmu Motorola Mobility provozovat jako samostatný podnik.

Motorola se na počátku tohoto roku po letech příprav oficiálně rozdělila na dva podniky, Motorola Mobility a Motorola Solutions. Motorola Mobility se soustředí na mobilní telefony a set-top boxy. Do Motorola Solutions firma vyčlenila své aktivity v oblasti policejních vysílaček a snímačů čárových kódů, které prodává podnikovým zákazníkům a vládě.

Motorola Mobility se ve druhém čtvrtletí propadla do ztráty 56 milionů dolarů ve srovnání se ziskem 80 milionů dolarů před rokem. Společnost Google, která provozuje největší internetový vyhledávač na světě, naopak zvýšila čtvrtletní zisk o 36 procent na 2,5 miliardy dolarů.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!