27. srpna 2014 11:33 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Google na nákupech. Získal tvůrce vizuálních efektů ve Star Treku

Google – ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Google – ilustrační foto. | foto: Reuters

SAN FRANCISCO Světová internetová jednička Google expanduje do dalšího byznysu. Pořídila si firmu, která se specializuje na filmové vizuální efekty. Zync Render pracovala na světoznámých sci-fi filmech, mezi které patří například jedno z pokračování Star Treku. Své služby nabízí na bázi cloudu.

Přední světová technologická společnost Google kupuje firmu Zync Render, která se zaměřuje na speciální efekty.

Zync Render

Zync Render se specializuje na vizuální efekty. Konkrétněji se věnuje procesu, při kterém pomocí počítačových programů vzniká obraz z dvourozměrných nebo trojrozměrných modelů. Své služby přitom nabízí na bázi cloudu.

Technologie Zync Render byly použity mimo jiné ve sci-fi snímku Star Trek: Do temnoty. Podmínky dohody zveřejněny nebyly.

Produktový manažer Googlu Belwadi Srikanth na internetovém blogu napsal, že Zync a googlovská platforma pro takzvané cloudové služby nabídnou filmovým studiím výkon a kapacitu, kterou potřebují, a pomohou jim řídit náklady.

Služby studiím budou prý na příklad fakturovány po minutě.

Google na nákupech

Google v poslední době zesílil svou akviziční aktivitu. Tento měsíc koupil aplikaci pro vzkazy přes chytré telefony Emu a servis pro tvorbu videonahrávek Directr.

Kupuje i mladou sanfranciskou firmu JetPac, tvůrce mobilní aplikace, která analyzuje fotografie ukládané a sdílené na internetu pro tvorbu městských průvodců.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz