15. května 2013 22:14 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Google představil novou internetovou hudební službu

Akcie Googlu jsou na rekordu, od roku 2004 posílily o 800 procent. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Akcie Googlu jsou na rekordu, od roku 2004 posílily o 800 procent. | foto: Reuters

SAN FRANCISCO Americký internetový gigant Google ve středu představil novou webovou hudební službu umožňující poslech milionů skladeb. Ta začne fungovat nejprve ve Spojených státech, kde bude dostupná za 9,99 dolaru (zhruba 200 Kč) měsíčně. Časem by se měla rozšířit také do dalších zemí.

Uživatelé si budou moci skladby vybírat sami, mohou se však také rozhodnout ponechat volbu na společnosti Google, která jim nabídne písničky, jež by mohly odpovídat jejich vkusu. Firma o nové službě s názvem Google Play Music All Acces hovoří jako o "rádiu bez pravidel".

Apple chce také internetové rádio

Google tak bude konkurovat podobným hudebním službám, jako jsou Spotify, Rdio nebo Pandora. Podle zpráv médií pracuje na internetovém rádiu rovněž americký technologický gigant Apple, stále však ještě nedokončil náročná právní jednání s hudebním průmyslem, píše agentura DPA.

Novou hudební službu minulý měsíc představila rovněž sociální síť Twitter. Služba lidem doporučí skladby podle toho, koho na síti sledují.

Lidovky.cz, ČTK