8. března 2013 10:31 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Google propustí další zaměstnance Motoroly, o práci přijde 1200 lidí

Akcie Googlu jsou na rekordu, od roku 2004 posílily o 800 procent. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Akcie Googlu jsou na rekordu, od roku 2004 posílily o 800 procent. | foto: Reuters

SAN FRANCISCO Americký internetový gigant Google se rozhodl zrušit dalších 1200 pracovních míst v divizi pro výrobu mobilních telefonů Motorola Mobility. Počet zaměstnanců divize by tak měl klesnout o deset procent.

Google se snaží v divizí Motorola Mobility zvyšovat výrobu chytrých telefonů na úkor obyčejných mobilů. Firma již loni oznámila, že v divizi zruší 4000 pracovních míst.

Nové propouštění se bude týkat zaměstnanců ve Spojených státech, Číně a Indii. "Naše náklady jsou příliš vysoké. Působíme na trzích, kde nejsme konkurenceschopní a proděláváme," uvedla firma podle listu Wall Street Journal v e-mailu o snižování počtu pracovníků.

Google loni v květnu dokončil převzetí divize Motorola Mobility za 12,5 miliardy dolarů (téměř čtvrt bilionu korun). Uskutečnil tak největší akvizici ve své historii. Google chce jejím prostřednictvím posílit pozici svého operačního systému Android pro mobilní telefony a tablety.

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
SPECIALISTA ZÁKAZNICKÉ KVALITY

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj
nabízený plat: 40 000 - 50 000 Kč