3. října 2010 18:05, aktualizováno  20:21 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Grandhotel Pupp prý není na prodej. Zahraniční firma ale tvrdí opak

Karlovy Vary  - grandhotel Pupp | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karlovy Vary - grandhotel Pupp | foto: Shutterstock

KARLOVY VARY Akciová společnost Grandhotel Pupp sdělila, že jeden z nejznámějších českých hotelů, karlovarský Grandhotel Pupp, na prodej není. Zástupce české pobočky Luxury Business Holding Zdeněk Horký ovšem trvá na tom, že jeho firma pro Pupp hledá investora.

Hotel Pupp se objevil na britském realitním serveru společnosti Luxury Business Holding mezi nemovitostmi k prodeji, v nabídce serveru je také zámek v Moravském Krumlově, kde je expozice slavné Slovanské epopeje Alfonse Muchy.

"Distancujeme se od aktivit společnosti Luxury Business Holding a od prohlášení jednatele její tuzemské pobočky Zdeňka Horkého, který o prodeji hotelu informuje. Jednoznačně popíráme, že by probíhal jakýkoli prodejní proces," sdělil místopředseda představenstva společnosti Grandhotel Pupp Jiří Polanský. Činnost Luxury Business firma považuje za protiprávní a podnikne veškeré kroky k okamžité nápravě.

Horký ovšem na tom, že Luxury Business hotel Pupp prodává, trvá. "Máme i dokumentaci a ekonomiku celého hotelu Pupp proto, abychom našli zájemce, investora, který zachová jméno a chod hotelu," řekl v neděli televizi Nova.

Zprávy o prodeji hotelu se prý občas objevují
Generální ředitelka Grandhotelu Pupp Andrea Pfeffer-Ferklová řekla, že vedení hotelu nemá žádné oficiální informace o tom, že by měl být Pupp na prodej. Podle ní se zprávy o prodeji Grandhotelu Pupp čas od času objevují už několik let, aniž by se cokoliv skutečně realizovalo. "Řada lidí se mě už na údajný současný prodej ptala, ale všem jsem odpovídala, že o tom vůbec nic nevím," poznamenala Ferklová.

Záměr prodeje obou objektů potvrdil serveru Týden.cz jednatel české pobočky Luxury Business Zdeněk Horký. Budovy jsou podle něj nabízeny v Británii, protože najít zájemce v České republice by bylo těžší.

Čtěte více:

Vlastník zámku Moravský Krumlov, kterým je bratislavská firma Incheba, respektive její česká dceřiná společnost Incheba Praha, připustil, že oznámení o prodeji platí. "Je to pravda. Ale jde jen o jednu z alternativ, definitivně jsme se pro prodej ještě nerozhodli," uvedl pro Týden.cz jednatel Incheby Radovan Ježovič s tím, že firma v současné době nemá pro zámek využití.

Grandhotel Pupp se loni propadl do ztráty 16,6 milionu korun, kterou způsobil zejména výrazný pokles klientely. Využití kapacity hotelu se snížilo na 40 procent. Výnosy hotelu loni klesly o 49 milionů korun na 235 milionů korun. Současný vývoj hospodaření hotelu však naznačuje, že by se letos mohl hotel vrátit do černých čísel.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
VÝROBNÍ INŽENÝR

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 35 000 - 50 000 Kč