8. listopadu 2012 18:44 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Hamburgery pro řidiče i ve čtyři ráno. Do Česka míří restaurace Denny's

Síť samoobslužných restaurací u odpočívadel Denny's. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Síť samoobslužných restaurací u odpočívadel Denny's. | foto: Reprofoto

PRAHA Na český trh se chystá vstoupit další franšízový systém, a to síť amerických samoobslužných nonstop restaurací Denny's. Ty zatím v Evropě nenajdete a Česká republika má být pro Denny's testovacím trhem.

"Středoevropské země považujeme za ideální vstupní bránu do Evropské unie," řekl serveru Ekonom.cz William Edwards, který bude značku prezentovat na veletrhu FrAMchise Day 2012.

Síť restaurací

Samoobslužné restaurace Denny's

Samoobslužné restaurace Denny's

Firma Denny's vznikla v roce 1953, původně nabízela koblihy a kávu. První zahraniční pobočku otevřela v roce 1967 v Mexiku, dnes působí v osmi zemích a její značku nese téměř 2100 provozoven.

Denny's hodlá nabídnout takzvanou master licenci pro Česko, případně i Slovensko.

"Pokud najdeme někoho, kdo bude schopný značku úspěšně prosadit i v Maďarsku a Polsku, budeme uvažovat i o poskytnutí area licence," dodal Edwards.

V horizontu pěti až sedmi let by v Česku mělo těchto restaurací, které se nacházejí zpravidla blízkosti výjezdů z dálnic a na odpočívadlech, vzniknout minimálně deset, dodal server.

Franšíza funguje na principu, kdy zavedené firmy pronajímají za úplatu svoje značky a know-how ostatním podnikatelům.

Lidovky.cz, ČTK