24. listopadu 2011 20:02 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Hamé porazilo azbukové plagiátory

Paštiky Hamé | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Paštiky Hamé |

MOSKVA Největší česká konzervárenská společnost Hamé uspěla v souboji o napodobování své značky na ruském trhu. Společnost Ruzkom navíc podle rozhodnutí moskevského soudu musí Hamé uhradit 4,3 milionu rublů (asi 2,6 milionu Kč) za parazitování a poškození značky Hamé.

S ruskou společností Ruzkom se Hamé soudilo více než dva roky. Hamé na ni podalo žalobu kvůli prodeji výrobků pod značkou Naše, která se v azbuce od značky Hamé téměř neliší. Soud první instance dal za pravdu společnosti Ruzkom.

Hamé se ale odvolalo k soudu vyšší instance, který toto rozhodnutí zrušil a věc předal k opětovnému přezkoumání. Moskevský soud nakonec dal za pravdu české konzervárenské společnosti.

ČTĚTE TAKÉ:

"Doufáme, že se spor stane precedentem, který odradí další potenciální napodobitele," uvedl v tiskové zprávě generální ředitel Hamé Martin Jagoš.

Podle společnosti Hamé v návaznosti na tento spor uložil i ruský antimonopolní úřad společnosti Ruzkom pokutu za nekalosoutěžní jednání.

Paštiky Hamé
Paštiky Hamé

Společnost Hamé působí na ruském trhu od poloviny 90. let minulého století. V roce 2004 otevřela nový výrobní závod ve městě Vladimir, zhruba 200 kilometrů od Moskvy.

V tomto závodě vyrábí paštiky, kečupy a kojenecké maso-zeleninové výživy, které distribuuje nejen na ruském trhu, ale i do dalších rusky mluvících zemí bývalého SNS. V roce 2010 dosáhlo Hamé v Rusku tržeb 815 milionů rublů (asi 498 milionů korun).

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!