20. března 2014 14:27, aktualizováno  15:08 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Hašek vyjednává s Amazonem. Nabídl parcelu u Tuřan

Michal Hašek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michal Hašek | foto: ČTK

BRNO Radní Jihomoravského kraje schválili nabídku krajských pozemků poblíž brněnského letiště pro stavbu obřího logistického skladu americké společnosti Amazon. Pozemky jsou určeny pro logistiku.

Zástupci internetového obchodu jsou podle hejtmana Michala Haška ochotni o návrhu jednat. Hejtman uvedl, že se jedná o pozemky se stavebním povolením, které leží mezi letištěm Tuřany a dálnicí. V současné době je tu louka a inženýrské sítě jsou dovedeny pouze na hranici dvacetihektarového pozemku.

Jihomoravský kraj se vložil do jednání, protože chce významnou investici, která má přinést nejméně 1500 pracovních míst, udržet na jižní Moravě. Černovické terasy jsou majetkem města.

Do Brna přijela na jednání zástupkyně Amazonu i ředitel vládní agentury CzechInvest Ondřej Votruba. Hašek zdůraznil, že jde o alternativu brněnské nabídce a nejde o soutěž s městem. "Byl bych rád, kdyby Amazon investoval na jižní Moravě," prohlásil.

O tom, jak rychle by se mohlo začít stavět, nechtěl spekulovat. Amazon přitom tlačil Brno k co nejrychlejšímu schválení možnosti stavět, nyní kraj bude čekat na reakci firmy. Výhodou krajské nabídky je to, že není potřeba budovat dopravní infrastrukturu, jako by byl v případě Černovické terasy dálniční sjezd.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz