20. prosince 2011 13:49 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Herny zavřou jen v pátek, zákon prý nic nezakazuje

Výherní automaty | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Výherní automaty | foto: Shutterstock

PRAHA Trojice asociací provozovatelů sázkových her a kasin tvrdí, že zákon o loteriích provoz heren při státním smutku nezakazuje. Ve dnech státního smutku vyhlášeného k uctění památky bývalého prezidenta Václava Havla proto asociace doporučily provoz heren omezit, uzavřít je pouze v den Havlova pohřbu.

Informoval o tom mluvčí Unie herního průmyslu ČR Andrej Čírtek. Asociace sdružující provozovatele sázkových her v hernách a kasinech mají za to, že legislativa tuto zcela mimořádnou a výjimečnou situaci neřeší dostatečně.

STÁTNÍ SMUTEK

Na období státního smutku od 21. do 23. prosince proto provozovatelům heren doporučily, aby omezili provoz hracích přístrojů a videoloterijních terminálů a zastavili prodej alkoholických nápojů a v pátek, v den Havlova pohřbu, uzavřeli své provozovny od 8:00 do 18:00.

K prohlášení se vedle Unie herního průmyslu ČR připojily také Sdružení zábavního průmyslu UNASO a Sdružení provozovatelů centrálních loterních systémů (SPELOS). Dramatik a bývalý prezident Československa a České republiky Václav Havel zemřel v neděli ve věku 75 let.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!