15. září 2017 13:26 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Hesla do uzavřeného e-shopu Lidlu unikla na internet. Nakupovat už mohou všichni

Lidl (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lidl (ilustrační foto) | foto:  Dan Materna, MAFRA

PRAHA Jen necelý týden od prvního oznámení byl český e-shop Lidlu určený pouze pro nákupy jeho zaměstnanců. Na internet totiž někdo vynesl přístupová hesla, díky kterým může nyní zboží objednávat i široká veřejnost.

„Při poskytnutí přístupových údajů pro 9500 zaměstnanců a jejich blízkých nelze riziku úniku hesla zabránit,“ uvádí mluvčí Lidlu Zuzana Holá.

Podle zjištění serveru iDnes.cz se hesla dají najít například na facebookových stránkách různých bazarů s dětským oblečením.  Mnoho uživatelů v těchto skupinách popisuje, že už nákup on-line vyzkoušelo. 

„V případě jeho využití (uniklého hesla – pozn. red.) však důrazně upozorňujeme, že se jedná o testovací verzi určenou pro odzkoušení našimi zaměstnanci a pro doladění všech procesů, nemůžeme tedy garantovat stoprocentní funkčnost systému,“ reagovala Holá za řetězec Lidl.

Diskonty Lidl spustily pilotní provoz v pondělí. Podle původních plánů zde měli nakupovat pouze jeho vlastní zaměstnanci a jejich příbuzní, provoz pro zákazníky měl být zahájen až za pár týdnů. V e-shopu lze zatím koupit pouze spotřební zboží, nikoli potraviny.

Z velkých potravinářských řetězců má internetový obchod v Česku zatím jen Tesco. Lidl-shop.cz je čtvrtým internetovým obchodem Lidlu v Evropě a prvním ve střední a východní Evropě. Firma on-line prodává v Německu, Belgii a Nizozemsku.

Řetězec Lidl odstartoval pilotní provoz e-shopu pro Českou republiku. Pro...
Řetězec Lidl odstartoval pilotní provoz e-shopu pro Českou republiku. Pro...
Lidovky.cz

SOUTĚŽ: Zapojte se do velké fotosoutěže o hračky Fisher-Price
SOUTĚŽ: Zapojte se do velké fotosoutěže o hračky Fisher-Price

Milé maminky, letos jsme si pro vás opět připravili velkou fotosoutěž se značkou Fisher-Price! Vyfoťte své děťátko s jeho oblíbenou hračkou, nahrajte ji do soutěže a získejte hodnotné ceny.