10. srpna 2016 13:30 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Hetente száz tablet! Mimozemšťan se naučil křičet i v maďarštině

Mimozemšťan z Alzy už umí i maďarsky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mimozemšťan z Alzy už umí i maďarsky. | foto: Alza.hu

PRAHA Lídr českého webového trhu s elektronikou začal oslovovat další trh v jeho rodném jazyce. Alza v úterý spustila maďarskou verzi svých stránek. Jde už o čtvrtou zahraniční mutaci tohoto e-shopu. Doménu už mají Britové, Němci a Rakušané.

Známý slogan „Sto tabletů týdně“ už tedy může klidně nahradit sousloví „Hetente száz tablet“. Maďarsky se logicky naučil i neustále křičící mimozemšťan, nezbytný maskot Alzy.

„Pozitivní přínos komunikace v národním jazyce jsme si ověřili u samostatných webových stránek alza.co.uk, alza.de a alza.at. Posílení dalších trhů je logickým krokem“ vysvětlil marketingový ředitel Alzy Karel Kučera.

E.shop Alza spustil svoji maďarskou verzi.
E-shop Alza spustil maďarskou verzi.

Na zahraničních trzích podle tvrzení firmy roste Alza v průměru o desítky procent měsíčně. Nejlépe si vede ve Velké Británii, Německu, Francii a Španělsku. Mimo hranice Česka se vydala před dvěma lety.

„Pružné doručování do Maďarska umožňuje již nyní nově vybudované nejmodernější distribuční centrum Alzy ve slovenském Senci,“ dodal Kučera k novince Alza.hu.

Největší tuzemský prodejce elektroniky za poslední rok zvýšil svůj obrat o 24 procent, tedy na 14,5 miliard korun. Vyřídil pět milionů objednávek.

Lidovky.cz