30. srpna 2013 9:15 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Hjundaj nebo Hondé? Jak vyslovovat Samsung a další korejské značky

Jak se správně vyslovují korejské značky? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jak se správně vyslovují korejské značky? | foto: youtube.com

SOUL Z Jižní Koreje pochází řada značek známých po celém světě. S jejich anglickým přepisem ale nastávají potíže – nikdy nebude přesný tak, aby mu rozuměl i rodilý Korejec. Češi již z reklam nošovické automobilky vědí, jak korejsky vyslovovat Hyundai. Jak ale zní původní jméno elektronického gigantu Samsung nebo automobilky Daewoo?

Podobně jako se Češi postupně učí nosit boty Najký místo Najk, snaží se automobilka Hyundai prosadit v tuzemsku původní výslovnost své značky, která by se do češtiny dala přepsat zhruba jako Hondé. Jméno strojírenského gigantu a páté největší automobilky světa v korejštině znamená „moderní“.

Dřívější druhý největší jihokorejský konglomerát Daewoo se musel vládním zásahem v roce 1999 rozdělit do řady samostatných závodů. Ten nejznámější – výrobu automobilů – vzala pod svá křídla americká automobilka General Motors.

Výslovnost značky Daewoo je pro Evropana poměrně složitá, přepis by mohl znít podobně jako Déwú, přičemž znamená v korejštině velký a je jméno zakladatele společnosti Kim-wú-junga.

ČTĚTE TAKÉ:

Bezpochyby nejznámější korejskou značkou je Samsung. Vládou nadstandardně podporovaná skupina tvoří pětinu celkového jihokorejského vývozu a hospodaří s rozpočtem vyšším, než řada států.

Symbol národní hrdosti získal své jméno spojením tří společností podnikajících v elektronice, těžkém strojírenství a lodním a stavitelském průmyslu. Samsón totiž znamená tři hvězdy.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!