1. listopadu 2011 10:22 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Hledáte jistotu? Kupujte kanceláře v Praze, radí Britové

Polygon House - kancelářská budova, administrativní objekt, ve tvaru lodě na Pražské Pankráci. Nyní sídlo ODS | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Polygon House - kancelářská budova, administrativní objekt, ve tvaru lodě na Pražské Pankráci. Nyní sídlo ODS | foto: ČTK

LONDÝN Kanceláře v Praze a v centru Londýna jsou nejbezpečnější investicí do evropských nemovitostí v případě, že by Evropu postihla druhá recese v důsledku dluhové krize eurozóny. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na údaje konzultační společnosti DTZ.

Přestože by i zde výnosy z investice ovlivnil hospodářský pokles, dopad ve střednědobém horizontu by byl menší, než u jiných evropských zemí, ať už mají euro nebo ne.

Podle Reuters je dvacetiprocentní pravděpodobnost, že dluhová krize v eurozóně povede k propadu důvěry v trhy a v negativní růst HDP v letech 2012 a 2013. V takovém případě by celkové výnosy z nemovitostí v evropských městech dosáhly do roku 2016 jen 3,2 procenta.

ČTĚTE TAKÉ:

Výnosy z pražských kanceláří by naproti tomu byly 7,4 procenta, uvádí DTZ. V centru Londýna by výnosy z investice do kanceláří činily 6,6 procenta.

Města mimo eurozónu jsou bezpečná

Pokud by ale ekonomika pokračovala v současném růstu, byť nevýrazném, dosahovaly by výnosy investice z pražských kanceláří až 8,6 procenta. V případě britské metropole by to bylo 7,7 procenta.

"Města mimo eurozónu budou zasažena méně," uvedla DTZ. "Domníváme se, že v případě další eskalace dluhové krize se bude investorům lépe dařit na trzích mimo eurozónu a že klíčové trhy v Německu a ve Francii, tradičně považované za bezpečné přístavy, by ve skutečnosti mohly představovat větší riziko propadu."

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
SALES ENGINEER (35-50.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 35 000 - 50 000 Kč