29. ledna 2010 13:34 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Honda svolává do servisů auta. Kvůli chybě oken uhořelo batole

Hořící auto (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hořící auto (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

TOKIO Japonská automobilka Honda svolává do servisů po celém světě 646.000 vozů Fit/Jazz a City. Důvodem je závada ovladače oken, která může vést k požáru. Po takovém vznícení loni v Jihoafrické republice ve voze uhořelo batole.

Podle mluvčí automobilky se oprava týká modelů prodávaných v Severní Americe, Jižní Americe, Evropě, Jihoafrické republice, Asii, avšak ne v Japonsku. Fit je v Japonsku nejprodávanějším modelem Hondy. V USA bude staženo ke kontrole 140.000 vozů a v Británii 172.000 vozů.

Honda Jazz

Svolávací akce se podle mluvčího českého zastoupení Hondy Aleše Indry týká modelu Jazz s pravostranným řízením a tudíž zákazníků v České republice se nedotkne.

Automobilka svolává vozy do servisů kvůli možnosti, že do ovladače okna nateče voda a vznikne požár. Společnost eviduje již tři případy vznícení kvůli defektu, dva v USA a jeden v JAR. Tam loni v září při požáru vozu uhořelo batole, napsala agentura Reuters.

Hodna je další japonskou automobilkou, která má problémy s bezpečností svých vozů. Toyota Motors již svolala do servisů v USA miliony vozů kvůli možným problémům s plynovým pedálem a podlahou a stejný krok chystá i v Evropě a Číně.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!