17. května 2010 7:30 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Horáčkův návrat do Fortuny. Chce pomoci Pentě s prodeji

Michal Horáček na snímku z r. 2003 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michal Horáček na snímku z r. 2003 | foto: Lidové noviny

PRAHA Populární textař, hudební skladatel a tvůrce veršů Michal Horáček se vrací do světa byznysu. Má pomoci investiční skupině Penta prodat sázkovou kancelář Fortuna, kterou na počátku 90. let zakládal a v roce 2005 ji prodal právě Pentě.

"Přijal jsem nabídku Penty na místo v dozorčí radě Fortuny. Nebudu v ní figurovat ani jako vlastník, ani jako zaměstnanec. Budu v ní působit coby kontrolor zájmu investorů," potvrdil včera Horáček pro LN. Penta chce Fortunu prodat ještě v letošním roce. Přestože spolumajitel investiční skupiny Martin Kúšik připustil i přímý prodej firmy soukromému investorovi, po dle informací LN je nejpravděpodobnější prodej menšinového podílu přes burzu. Horáček by měl pomoci nalákat více investorů.

Horáček přiznal, že hlavním důvodem jeho návratu je právě vstup Fortuny na burzu. "Zvažovali jsme to již v minulosti, avšak tehdy jsem se nakonec rozhodl nenést zodpovědnost vůči investorům a raději si psát svou poezii," uvedl Horáček. "Nyní je však situace jiná. Odpovědnost nese vlastník, tedy Penta. A já mohu být přesto u toho."

Další podrobnosti k tématu si přečtěte v pondělním vydání deníku