22. května 2014 14:40, aktualizováno  15:06 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Hospodářskou komoru povede Vladimír Dlouhý

Coby člen Národní ekonomické rady vlády se Dlouhý podílel na vypracování protikrizového plánu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Coby člen Národní ekonomické rady vlády se Dlouhý podílel na vypracování protikrizového plánu. | foto: ČTKČeská pozice

PLZEŇ Novým šéfem Hospodářské komory se stal ekonom Vladimír Dlouhý. Komora ho v plzeňském Parkhotelu Pilsen zvolila na svém sněmu.

Vladimír Dlouhý, které býval v porevolučních letech nejpopulárnějším českým politikem, a před rokem  neúspěšně kandidoval i na post prezidenta republiky, porazil v hlasování někdejšího šéfa komory Zdeňka Somra. Ve funkci střídá Petra Kužela, který mandát z rodinných důvodů neobhajoval.

Vladimír Dlouhý zvítězil počtem 128 hlasů, Zdeňka Somra volilo 87 členů.

O funkci prezidenta se ucházel také prezident Krajské hospodářské komory jižní Moravy Michal Štefl. Vladimír Opatrný z Okresní hospodářské komory Jablonec nad Nisou kandidaturu podle mluvčí komory Lenky Vodné na sněmu stáhl.

Hospodářská komora ČR sdružuje 14.000 podnikatelů zaměstnávajících přibližně dvě třetiny práceschopného obyvatelstva ČR.

Kateřina Eliášová, ČTK