Sobota 6. června 2020svátek má Norbert 18 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Hrdě jsem sloužil sportu, řekl Hušák a skončil

Šéf Sazky Aleš Hušák. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf Sazky Aleš Hušák. | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Dosavadní předseda představenstva loterijní společnosti Sazka Aleš Hušák končí ve své funkci. Hušák to oznámil ve zprávě zaslané dnes ráno novinářům. Valná hromada Sazky dnes zároveň zvolila sedm členů nového představenstva Sazky. Novým předsedou představenstva se stal člen výkonného výboru ČSTV a předseda Asociace extrémních sportů Marek Hájek.

Svou rezignací Hušák jen o několik minut předběhl hlasování valné hromada Sazky. Ta vzápětí dosavadního předsedu představenstva Hušáka z jeho funkce oficiálně odvolala. Sdělila to mluvčí insolvenčního správce Sazky Josefa Cupky Lenka Tichá s tím, že jednaní dnešní valné hromady společnosti se Hušák osobně neúčastní.

Vše o kauze Sazka


"Jsem hrdý na to, že jsem mohl 16 let stát v čele jedné z nejúspěšnějších českých společností a mohl sloužit českému sportu," uvedl ve zprávě zaslané novinářům Hušák.

Noví členové představenstva

Novými členy představenstva byl zvoleni Marek Hájek (člen výkonného výboru ČSTV a předseda Asociace extrémních sportů), Vladimír Šimíček (místopředseda ČSTV), Jiří Kynos (místopředseda a finanční ředitel Českého olympijského výboru), Zdeněk Ertl (šéf Sdružení sportovních svazů), Jiří Dušek (Autoklub ČR), Petr Bernátek (Česká obec sokolská) a Jindřich Reichl (místopředseda Fotbalové asociace České republiky).

Podle Pavla Kořana, šéfa Českého svazu tělesné výchovy (ČSTV), který je největším akcionářem Sazky, panuje ohledně odvolání Hušáka mezi akcionáři shoda. Předseda představenstva byla poslední funkcí Hušáka v Sazce.

Nejdříve chyběl pas, poté akcie
Hlavním bodem programu dnešní hromady byla volba představenstva Sazky, jeho předsedy a místopředsedy. Stejný program byl na programu předchozích dvou valných hromad, které se ale nekonaly. Ta první se neuskutečnila, protože se jí Hušák nemohl zúčastnit kvůli problémům s cestovními doklady. Před druhou někteří akcionáři neměli k dispozici své akcie.

Insolvenční správce Cupka Hušáka v červnu odvolal z funkce generálního ředitele, což ale Hušák neuznává. Cupkův tým rozjíždí činnost Sazky a očekává nárůst tržeb firmy, které v době vyhlášení konkurzu na přelomu května a června klesly na historické minimum.

Cupka v pátek vyhlásil výběrové řízení na prodej Sazky. O vítězi bude rozhodovat výhradně cena. Soutěže se může zúčastnit prakticky kdokoliv, kdo splní základní podmínky stanovené insolvenčním zákonem. Sazka je v konkurzu od konce května. Sazka bude prodána ve veřejném výběrovém řízení jako celek jednou smlouvou.

Odpoledne Sazka pořádá tiskovou konferenci k výsledkům valné hromady, prodeji společnosti, podzimní reklamní kampani firmy a vývoji tržeb po nástupu konkurence.

,
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...